Leo, v Anglicku ťa dokopú. Budeš trpieť, varujú Messiho exspoluhráči

23.08.2020 07:32

Pred niekoľkými dňami sme informovali o tom, že novým domovom Lionela Messiho, ktorý má údajne v Barcelone všetkého plné zuby, by mohol byť Manchester City.

Yaya Touré v drese Manchestru City sa snaží...
Yaya Touré v drese Manchestru City sa snaží zastaviť hviezdu Barcelony Lionela Messiho. Autor: SITA/AP, Clint Hughes

V prípade tohto anglického veľkoklubu vraj môže zavážiť Messiho vzťah s trénerom Pepom Guardiolom.

Ani bývalý stredopoliar City a niekdajší spoluhráč Messiho v Barcelone Yaya Touré nevylučuje takýto prestup, aj keď by bola podľa neho jeho realizácia momentálne náročná.

"Messi miluje Barcelonu. Mesto, klub i jeho filozofiu. Ak by odišiel, bola by to preň tvrdá rana. Keby k tomu však došlo, City by pripadalo do úvahy najviac. Prečo?

Tento klub má peniaze na to, aby Messiho kúpilo. Aby som bol úprimný, v Premier League je len niekoľko klubov, ktoré majú takúto možnosť. Pre ligu by to bolo zaujímavé," cituje Tourého Marca.

Podľa stredopoliara z Pobrežia Slonoviny by sa tento krok mohol stretnúť aj s kritikou.

10.
		Alessandro del
		Piero.
9. Siniša
		Mihajlovič.
+78. Lionel
		Messi.

"Messiho štýl hry viacerým trénerom nevonia, pretože veľmi nechce brániť. V Anglicku od vás chcú, aby ste pracovali v útoku aj obrane a to nie je jednoduché.

Guardiola by ho vedel zakomponovať do svojho tímu tak, aby mohol hrať svoju hru," dodal.

Upozorňuje aj na povesť Premier League ako tvrdej súťaže. S jeho slovami súhlasí Gonzalo Higuaín.

Ten šesťnásobného držiteľa Zlatej lopty odhovára od presunu na ostrovy. Messiho krajan, ktorý vlani skončil v argentínskej reprezentácii, strávil druhú polovicu sezóny 2018/19 na hosťovaní v Chelsea.

Gonzalo Higuaín v drese Chelsea. Na anglickú...
Gonzalo Higuaín v drese Chelsea. Na anglickú ligu si nevedel zvyknúť. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Strelil päť gólov v 19 zápasoch. Dnes je hráčom Juventusu.

"Anglicko? Je to úplné iné ako v La Lige, mimoriadna náročná liga. Obrancovia z vás vykopú dušu, často vás zastavia skopnutím a v najčastejších prípadoch za to priamy kop nedostanete. Rozhodcovia vám nič nedajú len tak.

Neviem, aký účinok by to malo na Messiho, či by bol ochotný takto trpieť… Ja som tam trpel a za šesť mesiacov som sa nedokázal adaptovať," priznal Higuaín pre Fox Sports.

Želá si jediné – aby bol Messi šťastný: „Neviem, čo sa odohráva v jeho hlave, ale dúfam, že sa rozhodne tak, aby mu to prinieslo radosť. To je najdôležitejšie.“

#Yaya Touré #manchester city #Lionel Messi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku