Vyškolili United ako žiakov. Škrtel a spol. oslavujú historický triumf

Michal Gavroň | 04.11.2020 20:56, aktualizované:
Martin Škrtel Foto:
Martin Škrtel a Anthony Martial v hlavičkovom súboji.
Niečo také na najvyššej úrovni nevidieť. Obrana Manchestru United po rohovom kope absolútne zabudla na zadné vrátka a zaplatila priveľkú daň. Anglický veľkoklub v stredu prehral v treťom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov 1:2 proti Istanbulu Basaksehir.

Končila sa dvanásta minúta. Nič nenasvedčovalo tomu, že na začiatku tej trinástej sa bude tréner Ole Gunnar Solskjaer, jeho hráči i milióny priaznivcov United po celom svete červenať.

Manchester zahrával rohový kop, ale ofenzívnu šancu nevyužil. Naopak, totálne zabudol na útočníka domácich. Demba Ba dostal presnú prihrávku od kapitána Edina Viscu.

Nakoľko sa v momente prihrávky rozbiehal z vlastnej polovice, mohol bez obáv o postavenie mimo hru utekať naproti bránke Deana Hendersona. Senegalčan samostatný nájazd rutinérsky premenil. A výraznou mierou prispel k historickému triumfu Basaksehiru.

Turecký šampión vo svojom treťom zápase v skupinovej fáze futbalovej Ligy majstrov dosiahol prvú výhru v klubovej histórii.

Spoľahlivým výkonom k nemu prispel aj slovenský obranca Martin Škrtel. Cez týždeň priznal, že jeho zdravotný stav nie je stopercentný. Hráva pod liekmi a injekciami.

Práve preto ho dočasný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič nominoval na najbližší reprezentačný zraz zatiaľ iba ako náhradníka.

Ak však Škrtel bude predvádzať výkony ako naposledy proti Manchestru United, môže národnému tímu pri svojom návrate pomôcť.

Veď viacero súbojov s Anthonym Martialom, Marcusom Rashfordom či Edinsonom Cavanim zvládol na výbornú. V záverečných sekundách stretnutia z prvého radu sledoval, ako jeho moldavský stopérsky kolega Alexandru Epureanu vykopol loptu z bránkovej čiary.

V ostatných dueloch futbalisti Paríža St. Germain prehrali na pôde Lipska 1:2. V „géčku“ hráči FC Barcelona zdolali doma Dynamo Kyjev 2:1 a Juventus Turín vyhral v Budapešti nad Ferencvárosom 4:1, za domácich nastúpil v 73. minúte slovenský reprezentant Róbert Mak.