Milión wonov za psychickú ujmu. Kórejčania nevideli Ronalda, chcú odškodné

, 31.07.2019 12:48, aktualizované: 22:32
Fanúšikovia, Cristiano Ronaldo
Fanúšikovia v Soule sa tešili na Cristiana Ronalda, nakoniec sa ho na trávniku nedočkali. Autor: ,

Kórejskí futbaloví fanúšikovia požadujú odškodnenie za to, že minulý týždeň v prípravnom zápase v Soule nenastúpil v drese Juventusu hviezdny Cristiano Ronaldo.

Organizátor akcie sľuboval, že má zmluvne podchytené, že portugalský útočník odohrá proti výberu kórejskej ligy minimálne 45 minút. Jeden z najlepších hráčov sveta namiesto toho zostal celý zápas na lavičke.

Kvôli Ronaldovho neúčasti sa sformovala komunita protestujúcich na jednom kórejskom webe. Dvaja z nich už oslovili právnika, aby podal proti organizátorom – spoločnosti Fasta – žalobu.

Mnoho z nich si obstaralo vstupenky kvôli tomu, aby videli Ronalda. Fasta tvrdila, že má zmluvu s Juventusom o tom, že Ronaldo odohrá aspoň polčas a zúčastnia sa na autogramiáde," povedal agentúre Reuters právnik Kim Min-ki.

Ten pre svojich klientov požaduje kompenzáciu vo výške 70 000 wonov (približne 53 eur) za vstupenku a milión wonov (757 eur) za psychickú ujmu.

„Zatiaľ spoločnosť zažalovali dvaja ľudia, ale stále mi volajú ďalší, takže očakávam, že ich bude zhruba o 60-tisíc viac,“ povedal právnik Kim Min-ki odkazujúc na vypredaný štadión v Soule.

Šéfka spoločnosti Fasta Robin Čchangová potvrdila, že skutočne bola s Juventusom podpísaná zmluva a o tom, že tridsaťštyriročný Ronaldo nenastúpi, sa dozvedela desať minút pred začiatkom druhého polčasu.

Cristiano Ronaldo proti Výberu hviezd...
Cristiano Ronaldo proti Výberu hviezd juhokórejskej ligy sedel len na lavičke. Autor: SITA/AP, Ahn Young-joon

„Dohadovali som sa o tom s viceprezidentom Juventusu Pavlom Nedvědom, ktorý mi len povedal: ‚Tiež by som bol rád, aby Ronaldo hral, ​​ale nechce. Prepáčte, ale nič s tým nenarobím‘. Bola som veľmi sklamaná,“ ​​povedala.

Fasta v sobotu zverejnila vyhlásenie, že Juventus nedodržal svoju časť dohody. Vedenie kórejskej ligy popísalo kvôli porušeniu kontraktu rovno sťažnosť turínskemu klubu.

Dôvodom absencie únava

Ronaldo nehral v exhibičnom zápase Juventusu Turín proti Výberu hviezd K League pre únavu. Prezradil to tréner domácich Jose Morais.

„Rozprával som sa s Cristianom po zápase a povedal mi, že nebol fit. Keď som mu povedal o sklamaných 60 000 fanúšikoch na tribúnach, vyzeral veľmi smutný,“ citovala portugalského kouča agentúra Yonhap.

#Cristiano Ronaldo #Juventus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku