Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

Ronaldo zarmútil kórejských fanúšikov. Juventus obvinili z porušenia zmluvy

Úradujúci taliansky futbalový majster Juventus Turín porušil zmluvu, keď v piatkovom exhibičnom zápase proti Výberu hviezd juhokórejskej ligy nepostavil Cristiana Ronalda. Tvrdí to organizátor stretnutia.

27.07.2019 14:09
Cristiano Ronaldo, fanúšikovia Foto: ,
Fanúšikovia sa Cristiana Ronalda na ihrisku nedočkali.

Približne 63 000 divákov na štadióne v Soule odchádzalo domov sklamaných, keďže neuvidelo v akcii hviezdneho portugalského krídelníka. Juventus hral s K League All-Stars nerozhodne 3:3 a Ronaldo sa neobjavil na trávniku ani na minútu.

TheFasta, agentúra organizujúca zápas, vydala v sobotu oficiálne stanovisko, v ktorom uviedla, že nevedela o rozhodnutí šampióna Serie A nenasadiť Ronalda. Podľa agentúry zmluva týkajúca sa organizácie zápasu zahrňovala vetu „Juventus súhlasí, že Cristiano Ronaldo je povinný odohrať značnú zápasovú porciu“.

Pod značnou zápasovou porciou bolo myslené „odohrať minimálne 45 minút“. Podľa TheFasta jedinou výnimkou týkajúcej sa minutáže Ronalda by bolo jeho zranenie v predzápasovej rozcvičke alebo počas stretnutia. Vedenie K League o tejto klauzule vedelo a je rozhodnuté podať protest proti konaniu zo strany Juventusu.

„Keď sme zistili, že Ronaldovo meno chýba v kádri na druhý polčas, žiadali sme od Juventusu, aby Ronaldo hral, ako bolo sľúbené v kontrakte. Klub nám odpovedal, že o klauzule vie tréner i hráč, no Ronaldo nemôže hrať vzhľadom na jeho fyzickú kondíciu. Juventus už neskôr neodpovedal na naše výzvy,“ uviedla agentúra.

Cristiano Ronaldo proti Výberu hviezd... Foto: SITA/AP, Ahn Young-joon
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo proti Výberu hviezd juhokórejskej ligy sedel len na lavičke.

Vedenie K League sa fanúšikom ospravedlnilo za to, že nevideli na trávniku portugalského kanoniera, a bude žiadať od TheFasta odškodné. Na pozápasovej tlačovej konferencii tréner „starej dámy“ Maurizio Sarri povedal, že Ronaldo nehral pre svalové problémy. K League ale tvrdí, že Juventus a ani agentúra dopredu nijakým spôsobom neznačovali, že Ronaldo by nemal hrať.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Juventus Turín #Cristiano Ronaldo