Fanúšikovia vyčíňali, finále prerušili. Trofej získal Slovan

, 01.05.2018 19:42, aktualizované: 21:26
Slovan Bratislava, Slovnaft Cup
Mužstvo Slovana Bratislava oslavuje triumf v Slovnaft Cupe. Autor: ,

Finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu malo škandálny priebeh. Fanúšikovia Slovana najmä po treťom góle svojho tímu hádzali na plochu svetlice a delobuchy.

Rozhodcovia zápas prerušili a neskôr museli diváci za asistencie polície vyprázdniť slovanistický sektor a opustili štadión.

V tom čase Slovan viedol nad Ružomberkom 3:1 (1:0) a tento stav sa už nezmenil. Bratislavský tím získal svoj 15. Slovenský pohár (ôsmy v ére samostatnosti) a prémiu 50-tisíc eur. Zdolaní Ružomberčania zinkasovali 20-tisíc eur.

„Vo finále bolo veľa emócií. Mrzí ma škvrna na zápase, jeho prerušenie. Bolo správne, lebo išlo o bezpečnosť hráčov. Ovplyvnilo to aj zápas, pribrzdilo jeho tempo, ktoré nebolo vysoké. My sme výborne zareagovali v čase, keď súper znížil na 1:2, opäť sme strelili gól a mohli sme pokojnejšie dohrávať stretnutie,“ komentoval tréner Slovana Martin Ševela.

Slovan mal od začiatku prevahu, bol iniciatívnejší, ale do šancí sa spočiatku príliš nedostával. Ružomberčania postavili taktiku na bránení a pokusoch o protiútoky. Prioritou bolo neinkasovať, ale platilo to len do 25. min, keď sa Šporar ocitol pred brankárom Macíkom, Pikk ho nedôsledne bránil a slovanistický útočník zblízka hlavičkoval do siete.

finále.

Gól mohol pomôcť zápasu, aby bol zaujímavejší a otvorenejší. Ružomberok potreboval streliť gól, ale chýbalo mu takmer hodinu viac odvahy. Jeho hráči neboli nebezpeční a nevychádzala im ani snaha o protiútoky. Šancu na vyrovnanie v prvom polčase nemali. V jeho poslednej minúte Pikk fauloval v šestnástke Šporara, ale rozhodca penaltu nenariadil a Slovan nedostal šancu na zvýšenie náskoku.

Podarilo sa mu to však už necelé tri minúty po prestávke. Gól padol opäť hlavou. Po rohu ho strelil Božikov a bolo 2:0. Krátke oživenie stretnutia priniesla 58. min, keď Gerec výborne potiahol akciu, prihral voľnému Gálovi-Andrezlymu a ten znížil.

Liptáci však vykresali nádej len na dve krátke minúty. Po hodine hry bolo rozhodnuté. Čavrič sa prebil k bránke súpera a naservíroval loptu do ideálnej gólovej pozície Holmanovi, ktorý spečatil výsledok.

Útočník Slovana Andraž Šporar, strelec úvodného...
Útočník Slovana Andraž Šporar, strelec úvodného gólu, v súboji s Arturom Pikkom z Ružomberka. Autor: SITA, Martin Medňanský

„Gratulujem Slovanu k zisku pohára. Bol favoritom a túto úlohu potvrdil, bol lepší. Za stavu 0:2 sme strelili kontaktný gól, ale rýchlo sme inkasovali a Slovan to už zvládol,“ komentoval ružomberský kouč Norbert Hrnčár.

Po hodine hry začali fanúšikovia Slovana zo svojho sektora hádzať delobuchy za ružomberskú bránku a na tribúne sa rozhorel ohňostroj. Rozhodca Patrik Hrčka najskôr na niekoľko minút prerušil zápas. Hráči Slovana prosili divákov, aby nepoužívali pyrotechniku, medzi fanúšikov prišiel kapitán Boris Sekulič, Róbert Vittek a napokon aj viceprezident Ivan Kmotrík mladší. Situácia sa upokojila len na chvíľu.

Fanúšikovia Slovana opúšťajú svoj sektor po...
Fanúšikovia Slovana opúšťajú svoj sektor po výtržnostiach počas finále pohára proti Ružomberku. Autor: TASR, Lukáš Grinaj

Rozhodca nechal pokračovať, ale s podmienkou, že ak vyčínanie fanúšikov neskončí, v zápase sa nebude pokračovať. Po ďalších delobuchoch odišli hráči do šatne. Vzápätí opustili hľadisko za asistencie polície aj všetci fanúšikovia v bratislavskom sektore. Nehralo sa bezmála dvadsať minút.

Hra po prerušeniach úplne stratila tempo, bola rozkúskovaná a Slovan bez väčších problémov zápas dotiahol do víťazného konca.

Finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

• Góly: 25. Šporar, 48. Božikov, 60. Holman – 58. Gál-Andrezly, ŽK: 25. Bajrič – 36. E. Daniel, 69. Pikk, 90.+ P. Maslo, rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Ádám, 4405 divákov
  • Slovan Bratislava: Šulla – Čikoš, Bajrič, Božikov, B. Sekulič – Nono – Rabiu, Holman (82. De Kamps) – Čavrič (72. Hološko), Šporar (89. Vittek), Moha
  • Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, B. Ľupták (81. D. Takáč), Gešnábel – E. Daniel, Gerec (90. Kunca), Gál-Andrezly (72. T. Kostadinov)

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom z denníka Pravda.