Nečakaná správa zo Slovana. Kozák na lavičke skončil

04.09.2020 20:38, aktualizované: 20:43
Ján Kozák
Tréner Slovana Ján Kozák ml. Autor: ,

Tréner Ján Kozák skončil na lavičke slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava.

Informovala o tom RTVS vo svojom večernom spravodajstve.

Kozák ml. sa ujal funkcie trénera Slovana vlani po vyradení tímu v 1. predkole Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič. Pod jeho vedením bratislavský klub postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy a suverénnym spôsobom ovládol fortunaligový ročník 2019/2020.

Slovan sa naposledy vytrápil v Slovenskom pohári, obhajca trofeje vyhral vo štvrtkovom stretnutí 2. kola na trávniku treťoligového FK Beluša až po dráme 2:0.

Strede.

Predtým zvíťazil v dohrávke 5. kola Fortuna ligy v Žiline nad AS Trenčín 2:1. Úradujúci šampión zo štyroch tohtosezónnych ligových duelov zaváhal iba raz – v Zlatých Moravciach prehral 1:2.

V tabuľke figuruje na druhom mieste o skóre pred MŠK Žilina, za zatiaľ „stopercentným“ lídrom DAC Dunajská Streda zaostáva o šesť bodov a má zápas k dobru.

Z Ligy majstrov vypadli „belasí“ po tom, ako im Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala duel 1. predkola na ihrisku KÍ Klaksvík (0:3). Testy v tíme Slovana predtým odhalili prípady koronavírusu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.