Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nečakaná správa zo Slovana. Kozák na lavičke skončil

Tréner Ján Kozák skončil na lavičke slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava.

04.09.2020 20:38 , aktualizované: 20:43
Ján Kozák Foto: ,
Tréner Slovana Ján Kozák ml.
debata (9)

Informovala o tom RTVS vo svojom večernom spravodajstve.

Kozák ml. sa ujal funkcie trénera Slovana vlani po vyradení tímu v 1. predkole Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič. Pod jeho vedením bratislavský klub postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy a suverénnym spôsobom ovládol fortunaligový ročník 2019/2020.

Slovan sa naposledy vytrápil v Slovenskom pohári, obhajca trofeje vyhral vo štvrtkovom stretnutí 2. kola na trávniku treťoligového FK Beluša až po dráme 2:0.

Najkrajšie futbalové štadióny na Slovensku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tehelné pole.

Predtým zvíťazil v dohrávke 5. kola Fortuna ligy v Žiline nad AS Trenčín 2:1. Úradujúci šampión zo štyroch tohtosezónnych ligových duelov zaváhal iba raz – v Zlatých Moravciach prehral 1:2.

V tabuľke figuruje na druhom mieste o skóre pred MŠK Žilina, za zatiaľ „stopercentným“ lídrom DAC Dunajská Streda zaostáva o šesť bodov a má zápas k dobru.

Z Ligy majstrov vypadli „belasí“ po tom, ako im Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala duel 1. predkola na ihrisku KÍ Klaksvík (0:3). Testy v tíme Slovana predtým odhalili prípady koronavírusu.