Predposledný tím tabuľky ozbíjal Barcelonu. Klub s dvomi Slovákmi konečne vyhral

Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v 24. kole španielskej La Ligy s predposlednou Granadou 3:3. V nedeľnom dueli prehrávali 1:2 i 2:3, bod pre domácich zachránil v 81. minúte svojím druhým gólom v zápase 16-ročný Lamine Yamal.

11.02.2024 21:19 , aktualizované: 23:15
FC Barcelona Foto:
Rozčarovaní futbalisti FC Barcelona po nečakanej strate bodov s outsiderom.

Prvýkrát od novembra sa do brány FCB postavil Marc-Andre ter Stegen, ktorý sa vrátil do zostavy po operácii chrbta.

„Blaugranas“ tak nevyužili možnosť priblížiť sa v tabuľke druhej Girone, ktorá v sobotnom šlágri prehrala na pôde lídra Realu Madrid 0:4.

Barcelona zaostáva za Gironou o päť bodov, za Realom o desať. Granada je naďalej devätnásta, na osemnásty Cadiz stráca štyri body. Uhrala druhú remízu za sebou, na víťazstvo v lige čaká od 3. januára.

Alexander Vencel st. Čítajte viac Vencel: Keď sme vkročili na Maracanu, behali nám zimomriavky po chrbte

Hráči RCD Mallorca sa po piatich zápasoch opäť dočkali víťazstva v domácej súťaži, keď zdolali Rayo Vallecano 2:1 gólom kosovského útočníka Vedata Muriqiho v prvej minúte nadstavenia.

V zostave Mallorcy chýbal pre zranenie kolena slovenský obranca Martin Valjent, jeho krajan Dominik Greif kryl na striedačke chrbát brankárskej jednotke domácich Predragovi Rajkovičovi. Mallorca je priebežne na 16. mieste tabuľky o bod za Rayom.

Hráči FC Sevilla sa začínajú odpútavať od dna tabuľky, zvíťazili v druhom stretnutí za sebou, tentoraz nad Atleticom Madrid 1:0. Jediný gól duelu dal v 15. minúte Isaac Romero. Atletico nebodovalo v druhom zápase za sebou a na štvrtej priečke má naďalej stratu 13 bodov na vedúci Real. Hráči Getafe zvíťazili nad Celtou Vigo 3:2 a patrí im desiata pozícia.