Stuttgart si upevnil tretie miesto. Hoffenhheim zachránil od prehry gól Kramariča

Futbalisti VfB Stuttgart vyhrali v sobotnom dueli 21. kola nemeckej Bundesligy nad Mainzom 3:1 a potvrdili tretiu priečku v tabuľke.

11.02.2024 20:09
VfB Stuttgart Foto:
Futbalisti Stuttgartu môžu po víťazstve nad Mainzom ďalej veriť, že sa v budúcej sezóne predstavia v prestížnej Lige majstrov.

Po treťom triumfe za sebou strácajú hráči Stuttgartu na lídra z Leverkusenu 12 bodov. Favorit sa v súboji s predposledným tímom tabuľky dostal do dvojgólového náskoku v nadstavenom čase prvého polčasu.

Po dvoch asistenciách Pascala Stenzela sa gólovo presadili Maximilian Mittelstädt a Jamie Leweling. Poistku potom pridal Deniz Undav a až potom zaznamenal čestný úspech hostí Ludovic Ajorque.

Arsenal FC Čítajte viac Hanebný debakel West Hamu v londýnskom derby. Arsenal mu nasúkal poltucet

Hoffenheim natiahol sériu bez víťazstva na sedem duelov, keď remizoval s 1. FC Kolín nad Rýnom 1:1. Bod pritom získal zásluhou gólu Andreja Kramariča vo štvrtej minúte nadstaveného času.

V tabuľke mu patrí ôsma priečka, Kolínčania sú na „barážovej“ 16. pozícii o päť bodov za Unionom Berlín.