Haaland prepísal históriu Premier League. Dvoma gólmi zariadil výhru nad Evertonom

Futbalisti Manchestru City zaznamenali šieste víťazstvo v anglickej Premier League za sebou. V nedeľnom stretnutí 24. kola zdolali Everton 2:0 dvoma gólmi Erlinga Haalanda.

10.02.2024 16:30 , aktualizované: 20:57
Erling Haaland Foto:
Erling Haaland sa vďaka dvom gólom proti Evertonu dostal na prvé miesto tabuľky kanonierov Premier League.

Obhajcovia titulu čakali na úvodný gól až do 71. minúty, keď sa krátko po rohovom kope dostal k odrazenej lopte Haaland a otvoril skóre.

Nórsky kanonier sa presadil aj druhýkrát po presnej prihrávke Kevina De Bruyneho. Napriek tomu, že dva mesiace pauzoval pre zranenie nohy, so 16 gólmi je líder tabuľky strelcov.

Haaland strelil vo svojom jubilejnom 50. zápase v Premier League 51. gól, čo sa mu podarilo ako prvému futbalistovi v histórii najvyššej anglickej súťaže.

Vladimír Weiss Čítajte viac Weiss ml.: Ak bude Strelec takto hrávať, musí nastupovať v reprezentácii. Reagoval aj na údajnú potýčku Rodriguesa

Na čele Premier League sa „Citizens“ dostali o bod pred Liverpool, na ktorý však ešte v sobotu čakal podvečerný súboj s Burnley.

Everton, ktorému v novembri odpočítali desať bodov za porušenie finančných pravidiel, figuruje na zostupovej 18. priečke.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili nad Burnley 3:1 a aj po víkende zostali na čele tabuľky. Pred druhým Manchestrom City vedú o dva body, zverenci trénera Pepa Guardiolu však majú zápas k dobru.

Bernát Lavrinčík Čítajte viac Prekvapenie v Ružomberku, Trnava nedala ani gól. Dunajská Streda sa doma vytrápila

Liverpool viedol od 31. minúty zásluhou portugalského útočníka Dioga Jotu. Pred zmenou strán ešte vyrovnal Dara O'Shea, no „The Reds“ po prestávke potvrdili úlohu favorita. Na začiatku druhého polčasu sa znovu ujali vedenia po góle Luisa Diaza a na konečných 3:1 zvýšil v 79. minúte Darwin Nunez.

Hráči Tottenhamu zdolali Brighton 2:1, o víťazstve Spurs rozhodol v 6. minúte nadstaveného času Brennan Johnson. V ďalšom zápase zvíťazil Fulham nad Bournemouthom 3:1, dva góly vsietil Brazílčan Rodrigo Muniz. Slovenský brankár Marek Rodák v drese domácich sedel na lavičke náhradníkov. Posledný Sheffield ukončil sedemzápasovú sériu bez víťazstva, keď zdolal Luton takisto 3:1.