Tri góly za štyri minúty. Po demontáži Bochumu Bero striedal. Stuttgart si upevnil pozíciu

Futbalisti VfB Stuttgart zvíťazili na ihrisku VfL Wolfsburg 3:2 v sobotňajšom zápase 24. kola Bundesligy.

02.03.2024 20:55
Matúš Bero Foto:
Matúš Bero v nevydarenom zápase Bochumu proti RB Lipsko.

Stuttgart tým predĺžil svoju sériu bez ligovej prehry na šesť duelov, pričom v piatich z nich triumfoval.

V tabuľke im patrí priebežne 3. miesto. Wolfsburg v najvyššej nemeckej súťaži nezvíťazil už v deviatom zápase po sebe a po stretnutí figuroval na 13. mieste s osembodovým náskokom na 16. miesto znamenajúce baráž.

Hráči Borussie Dortmund triumfovali nad Unionom Berlín 2:0. Na konte majú 44 bodov a v tabuľke im patrí priebežné štvrté miesto.

Vladimír Weiss Čítajte viac Weiss po víťazstve nad Trnavou: Len hlupák by taký náskok stratil. Hovoril aj o príchode posily

Bod stráca piate RB Lipsko, ktoré zvíťazilo na trávniku VfL Bochum 4:1. Zaujímavosťou je, že Lipsko strelilo v druhom polčase tri góly sa štyri minúty od 68. do 72. minúty. A slovenský reprezentant Matúš Bero po poslednom zásahu opustil trávnik.

Desiaty Augsburg deklasoval posledný Darmstadt 6:0. Eintracht Frankfurt zdolal Heidenheim 2:1 a Borussia Mönchengladbach remizovala s Mainzom 1:1.

Bundesliga – 24.kolo:
1. FC Union Berlín – Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Gól: 41. Adeyemi, 90. Maatsen

1. FSV Mainz 05 – Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:0)
Góly: 12. Burkardt – 55. Ngoumou, ČK: 84. Kohr (Mainz)

1.FC Heidenheim 1846 – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)
Góly: 59. Pieringer – 39. Gimber (vl.), 50. Nkounkou

SV Darmstadt 98 – FC Augsburg 0:6 (0:5)
Góly: 2. a 84. Tietz, 12. Jensen, 20. a 29. Demirovič, 25. Vargas

VfL Bochum – RB Lipsko 1:4 (1:1)
Góly: 7. Wittek – 30. Olmo, 68. Openda, 71. Ordec (vl.), 72. Poulsen, ČK: 86. Kwarteng (Bochum)