Newcastle pretrhol čiernu sériu výhrou vo Villa Parku. Zápas natiahlo ošetrovanie Dúbravku

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v utorkovom zápase 22. kola anglickej Premier League na pôde Nottinghamu Forest 2:1 a posunuli sa v tabuľke na druhé miesto.

30.01.2024 23:23
841965153 Foto:
Dúbravku zápas bolel.

Newcastle so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom zastavil sériu štyroch ligových prehier, na ihrisku Aston Villy triumfoval 3:1.

Arsenal poslal v 65. minúte do vedenia Gabriel Jesus, ktorý potom prihral na ďalší gól spoluhráčovi Bukayovi Sakovi.

Za domácich už len znížil v 89. minúte Taiwo Awoniyi. Londýnčania nadviazali na presvedčivé víťazstvo nad Crystal Palace (5:0) a polepšili si v boji o titul.

real - atletico  1 Čítajte viac Zápas medzi Aston Villou a Newcastlom sme sledovali ONLINE

Za vedúcim Liverpoolom zaostávajú o dva body, lídra však čakal ešte v stredu duel s FC Chelsea.

Arsenal predbehol na druhom mieste Manchester City, úradujúci majster mal oproti konkurentovi dva zápasy k dobru.

Newcastle nasmeroval k víťazstvu dvomi gólmi švajčiarsky obranca Fabian Schär. Dúbravka odchytal celé stretnutie, inkasoval iba raz, keď ho za stavu 3:0 pre hostí prekonal v 71. minúte Ollie Watkins.

Slovák musel byť ošetrovaný po nepríjemnom strete s domácim Watkinsom v úvode druhého polčasu. Aj to prispelo k dlhému nadstavenému času, rozhodca pridal desať minút.

831024478 Čítajte viac Dúbravka podľa štatistík kraľuje Európe. Dáta ukazujú, o čo ťažšie to má oproti iným gólmanom

Útočník Aston Villy rozvlnil sieť aj o dve minúty neskôr, ale rozhodca po konzultácii s VAR tento gól neuznal pre ofsajd.

„Straky“ bodovali v lige prvýkrát od 16. decembra, v neúplnej tabuľke poskočili z desiateho na siedme miesto.

V ďalšom stretnutí Fulham remizoval s Evertonom 0:0. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval zápas z domácej lavičky, medzi žrďami dostal znovu prednosť Nemec Bernd Leno.

Luton si poradil doma s Brightonom hladko 4:0, keď už v 3. minúte viedol 2:0. Hetrikom zariadil triumf Elijah Adebayo, prvý gól dal už v 18. sekunde.