Zápas v Kolíne odložili, pretože rozhodca sa pokúsil o samovraždu

19.11.2011 19:41
Babak Rafati
Rozhodca Babak Rafati. Autor: ,

Kvôli pokusu hlavného rozhodcu o samovraždu odložili sobotňajší zápas nemeckej futbalovej ligy medzi Kolínom nad Rýnom a Mainzom. Rozhodcu Babaka Rafatiho našli v kolínskom hoteli s podrezanými žilami, je však mimo ohrozenia života.

Podľa šéfa Nemeckého futbalového zväzu Thea Zwanzigera, ktorý okamžite po oznámení prípadu do Kolína nad Rýnom odcestoval, zachránili Rafatimu život jeho asistenti.

„Babak sa neukázal na raňajkách a predovšetkým ani nedorazil na schôdzku rozhodcov pred zápasom, aj keď bol vždy presný. Asistenti preto nechali otvoriť dvere jeho hotelovej izby. Našli Babaka vo vani, bola tam kopa krvi. Ďalšie podrobnosti už ale po mne nechcite,“ uviedol zväzový šéf.

„Myslím, že najdôležitejšiou informáciou je to, že jeho stav je stabilný. Samozrejme ale zostane v najbližších dňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ dodal Zwanziger.

Vedenie ligy zápas odložilo po konzultácii s oboma klubmi. Nový termín duelu, ktorý mal mať výkop o 15:30, zatiaľ nie je známy.

Rozhodca iránskeho pôvodu Rafati má na konte 84 odpískaných bundesligových zápasov. Debutoval v roku 2005 zhodou okolností práve v zápase medzi Kolínom nad Rýnom a Mainzom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk