Kanonier Villa bude hrať za Barcelonu. Prestúpil za 40 miliónov eur

19.05.2010 13:43
David Villa
David Villa. Autor:

Futbalistov FC Barcelona posilní od novej sezóny kanonier David Villa. Za štvrtého najlepšieho strelca uplynulého ročníka španielskej ligy zaplatí katalánsky veľkoklub Valencii 40 miliónov eur. V piatok hráč podstúpi lekársku prehliadku a následne podpíše štvorročnú zmluvu. Na tlačovej konferencii to oznámil riaditeľ Valencie Manuel Llorente.

Za rovnakú sumu ako Villa napríklad pred troma rokmi prestúpil do Liverpoolu jeho spoluhráč z reprezentácie Fernando Torres. Čiastka radí Villu medzi dvadsať najdrahších hráčov histórie.

Dvadsaťosemročný Villa je dlhodobo najlepším španielskym strelcom La Ligy. V posledných deviatich sezónach dal vždy minimálne 20 súťažných gólov. S 36 gólmi je navyše druhým najlepším strelcom histórie španielskej reprezentácie, s ktorou odcestuje na majstrovstvá sveta do JAR.

Na prestupe jedného z najžiadanejších hráčov na futbalovom trhu sa vraj Valencia dohodla s Barcelonou už koncom apríla. Vtedy sa hovorilo aj o hráčskej kompenzácii.

Valencia potrebovala svoj klenot predať, aby sa zbavila astronomických dlhov. ,,Nechcem Valenciu opustiť. Urobím to len vtedy, ak to bude nevyhnutné, aby peniaze z môjho prestupu pomohli klub zachrániť," povedal Villa začiatkom týždňa španielskemu denníku Marca.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk