Brankár Gustafsson má po brutálnom faule nohu na franforce

19.04.2010 15:41
Eddie Gustafsson
Eddie Gustafsson v opatere lekárov. Autor:

Zápas 31. kola rakúskej futbalovej súťaže medzi LASK Linz a FC Red Bull Salzburg (0:0) poznačil brutálny faul domáceho útočníka Lukasa Kragla na hosťujúceho brankára Eddieho Gustafssona.

V 42. min Kragl šľapákom atakoval švédskeho reprezentačného brankára, ktorý odkopával loptu spred pokutového územia. Následok nedovoleného zákroku bol pre 33-ročného brankára katastrofálny – fraktúra oboch podkolenných kostí. V dôsledku brutálneho faulu si Gustafsson nezahrá minimálne šesť mesiacov. Zarážajúci je fakt, že Kragl za svoj zákrok videl len žltú kartu. Hosťujúceho gólmana museli odniesť na nosidlách a okamžite ho transportovali do nemocnice v Salzburgu, kde sa ešte v nedeľu večer podrobil chirurgickému zákroku.

„Operácia prebehla bez problémov. Takéto zranenie môže znamenať koniec športovej kariéry, ale videli sme v prípadoch lyžiara Hermanna Maiera i útočníka Arsenalu Londýn Eduarda, ktorí utrpeli podobné fraktúry, že návrat do vrcholového športu je možný aj po takýchto komplikovaných operáciách. Ak všetko pôjde podľa plánov, Gustafsson by sa mohol o polroka zapojiť do tréningového procesu,“ povedal pre ORF.at ošetrujúci lekár.

//Video nie je vhodné pre citlivé povahy
//

„Nie je mi dobre z toho, čo sa stalo, a hráči sa cítia ešte horšie. Najhoršie je, že keď prídete do kabíny, vládne tam hrobové ticho. Pred kabínou bolo ležadlo s Gustafssonom a všetci mohli počuť, ako kričal od bolesti. To sa nemalo stať. Môžem však povedať, že si nemyslím, že šlo o úmysel. Na druhej strane, bol to zákrok na červenú kartu. Nehrali sme dobre, ale malo to svoj dôvod – hráči boli v šoku. Dôležitý teraz nie je výsledok, ale najbližšia budúcnosť Gustafssona,“ podelil sa o svoje dojmy tréner Salzburgu Huub Stevens.

Útočník Linzu Lukas Kragl sa ospravedlnil za svoj hrubý faul . „Je mi neuveriteľne ľúto, čo sa stalo. Určite nešlo o úmysel z mojej strany. Už som sa mu aj ospravedlnil a on to prijal. Povedal len, že som mal byť opatrnejší. Nikto nejde do súboja s tým, že takto zraní protihráča. Boli to škaredé obrázky, aj vtedy, keď ho odvážali vrtuľníkom. Ešte raz sa veľmi ospravedlňujem,“ úprimne ľutoval svoj zákrok Kragl.

Red Bull Salzburg, v ktorého kádri pôsobí aj slovenský reprezentant Dušan Švento, je päť kôl pred koncom aktuálnym lídrom tipp3-Bundesligy 2009/2010 so šesťbodovým náskokom pred druhým Rapidom Viedeň. Vzájomný zápas týchto dvoch tímov, ktorý v Rakúsku označujú za predčasný súboj o majstrovský titul, je na programe v piatok 23. apríla v Salzburgu. Podľa vyjadrení viacerých hráčov i funkcionárov „červených býkov“ nie sú teraz výsledky klubu také dôležité, ako skoré zotavenie ich kapitána a opory tímu Eddieho Gustafssona. „Po všetkom, čo sa stalo, stratil pre mňa ligový titul význam,“ cituje oficiálna stránka klubu slová trénera Stevensa.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

35,99
Lady farebné trsové ruže a orchidey

Lady farebné trsové ruže a orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk