Rosenborg je nórskym majstrom, Sapara získal druhý titul

27.09.2009 22:50
Marek Sapara
Marek Sapara je s Rosenborgom opäť majstrom Nórska. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara má dôvod na oslavu. Jeho zamestnávateľ, nórsky prvoligový Rosenborg Trondheim, získal v nedeľu svoj 21. domáci ligový titul. Zverenci trénera Erika Hamréna vystúpili na trón po troch rokoch, naposledy sa radovali v roku 2006, pol roka po príchode 27-ročného slovenského stredopoliara na sever Európy.

Rosenborg rozhodol o zisku majstrovského titulu v nedeľňajšom dueli 26. kola na ihrisku Molde IF, kde vyhral 2:0. Štyri kolá pred koncom sezóny 2009 (hrá sa systémom jar – jeseň) má najúspešnejší nórsky klub v histórii na čele tabuľky nedostižný 17-bodový náskok práve pred svojím nedeľňajším súperom.

„Len pred desiatimi minútami sa rozhodlo o tom, že sme opäť majstri,“ referoval z Nórska šťastný Sapara. Rodák z Košíc v nedeľu pre zranenie členka nemohol v Molde nastúpiť, no od začiatku budúceho týždňa by už mal začať trénovať naplno. „Mal som silno podvrtnutý môj problémový členok. Nemohol som ani poriadne chodiť, musel som si pomáhať barlami. Teraz je to však už dobré,“ vyhlásil bývalý hráč Košíc a Ružomberka, pre ktorého je to druhý nórsky titul. Celkovo tretí, keďže raz sa tešil v drese Ružomberka.

Nedeľňajší duel pozeral Sapara len v televízii, po skončení zápasu však už netrpezlivo čakal na svojich spoluhráčov, s ktorými plánuje po ich návrate z Molde veľkú oslavu. „Čaká nás určite búrlivá noc. Myslím si, že teraz si to môžeme dovoliť. Najbližší zápas máme až v nedeľu. Doteraz sme sa sústredili stopercentne na svoje povinnosti, teraz sa už môžeme uvoľniť,“ vyhlásila opora slovenskej reprezentácie.

Jeden cieľ – zisk majstrovského titulu – má Marek Sapara úspešne za sebou. Teraz je na rade národný tím. „Bolo by krásne, ak by sme zavŕšili skvelú kvalifikačnú jazdu a tešili sa z postupu na majstrovstvá sveta. To by bol naozaj nádherný rok. Proti Slovincom urobíme všetko pre to, aby sa tak stalo. Môj zdravotný stav sa už našťastie zlepšil, takže ak budem v nominácii, určite budem pripravený,“ dodal Marek Sapara.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku