Najmladším prvoligistom na svete je 12-ročný Bolívijčan

20.07.2009 17:28
Mauricio Baldivieso
Mauricio Baldivieso. Autor: ,

Najmladším hráčom v niektorej z najvyšších líg na svete je od nedele dvanásťročný Mauricio Baldivieso z Bolívie. Za sebou má debut v tamojšej prvej lige, pričom nešlo o žiadnu recesiu. Tím Aurora Cochamba, ktorý vedie jeho otec, mal jednoducho tak veľkú maródku, že nikto iný na striedanie nezostal.

Historický moment nastal šesť minút pred koncom prvého polčasu duelu medzi Aurorou a FC La Paz. Tréner Julio Baldivieso musel pre zranenie jedného z hráčov striedať, z rôznych dôvodov však nemal k dispozícii nikoho ďalšieho, a tak siahol po svojom synovi.

Netrvalo ani päť minút a dvanásťročný futbalista skončil taktiež na nosidlách. Ostrým sklzom ho totiž doslova zostrelil Henry Alaca a aj keď mladík napokon zranenie členka nejako rozbehal, až do konca zápasu ho trápili silné bolesti. Aurora prehrala 0:1, otec však bol na svojho potomka mimoriadne hrdý. „Má v sebe veľký talent,“ vyhlásil niekdajší bolívijský reprezentant.

Baldivieso sa mohol stať najmladším ligovým futbalistom aj preto, že miestna liga nemá vekové obmedzenie pre hráčov. V Európe platí hranica 15 rokov. Doterajším rekordmanom bol Američan Freddy Adu, ktorý si zahral v MLS ako štrnásťročný.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk