Owen bude mať aj v ManU číslo 7. Štve ho cirkus okolo zranení

13.07.2009 19:53
Michael Owen
Michael Owen. Autor: ,

Letné prestupové obdobie sa pre futbalový klub Manchester United skončilo. Tréner Sir Alex Ferguson počas pondelkového predstavenia útočníka Michaela Owena vyhlásil, že nikoho ďalšieho kúpiť nemieni. Owenovi zároveň vyhradil dres s obľúbeným číslom 7.

Owen dlhý čas bojoval viac sám so sebou než na trávniku. Keď sa začalo po prvý raz hovoriť o jeho angažmáne v United, vzhľadom na okolnosti to vyznelo viac než prekvapujúco. Teraz je to skutočnosť.

„Irituje ma, koľko ľudí o mne pochybuje. Keby som mal spomenúť jednu vec, ktorá ma štve, je to hurjavk okolo všetkých mojich zranení,“ vyhlásil Owen. „Samozrejme, sotva spochybním, že som mal počas kariéry dosť zranení, ale takých je. Za posledné dve sezóny som odohral 33 resp. 32 zápasov, napriek tomu ma stále považujú za človeka náchylného ku zraneniam. Nechápem to,“ dodal 29-ročný útočník. Naposledy pôsobil v Newcastli, kde sa mu v júni skončila platnosť zmluvy.

Manchester spájali s príchodom radu ďalších hráčov. Najhlasnejšie sa hovorilo o osemnásťročnom brazílskom stredopoliarovi Douglasovi Costovi z Gremia. Podľa informácií denníka The Times transfer aj tak viazol na výške žiadaného odstupného vo výške 20 miliónov eur.

„Lenže my už sme teraz skončili, takže na všetky historky o tom, kto by kam mal ísť, láskavo zabudnite,“ ukončil všetky špekulácie Ferguson. V prestupovom období predal Realu Madrid Cristiana Ronalda a momentálne rozdeľuje veci, ktoré po ňom zostali. Herný post prevezmú Gabriel Obertan a Antonio Valencia.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku