AC Miláno doma nezvíťazilo už pol roka

Futbalisti AC Miláno nezvládli šláger 9. kola talianskej Serie A a prehrali s AS Rím 0:1 gólom Vučiniča. Miláno doma nevyhralo už pol roka, na plný bodový zisk zo San Sira čaká osem stretnutí. Z deviatich zápasov v tejto sezone získalo iba desať bodov, za čo mu patrí až trináste miesto.

28.10.2007 18:49

Stretnutie bolo dlho vyrovnané, no domáci nezvládli záver. V 72. minúte neustrážili Vučiniča, ktorý hlavou strelil jediný gól duelu. Srbský futbalista sa pritom do základnej zostavy dostal až vďaka zraneniu kapitána AS Francesca Tottiho. Desať minút pred koncom mohli Rimania pridať poistku, no pokutový kop za faul Ambrosiniho, ktorý bol navyše vylúčený, nepremenil De Rossi.

Asamoah a Inler

Obhajca titulu Inter Miláno po tretí raz v sezóne remizoval, keď v Palerme uhral bezgólový výsledok. Naďalej však vedie tabuľku Serie A, pred AS Rím má náskok troch bodov. Na piate miesto sa po prekvapivom víťazstve na pôde Lazia Rím dostalo Udinese, jediný gól zápasu strelil dvanásť minút pred koncom ghanský útočník Asamoah (na fotke).

AC Miláno – AS Rím 0:1 (0:0)
Gól: 72. Vučinič, ČK: 80. Ambrosini (AC Miláno)

====== Premier League ======

Futbalistom Boltonu Wanderers nepomohla k ukončeniu šesťzápasového čakania na víťazstvo ani zmena trenéra. Pod vedením nového manažéra Garyho Megsona iba remizovali s Aston Villou 1:1. Bolton se tak aspoň odpútal z posledného miesta, ktoré prenechal nováčikovi z Derby.

Domáce mužstvo malo dobrý úvod, v 21. minúte ukončil 259 minút trvajúcu streleckú nemohúcnosť tímu kanonier Nicolas Anelka, ktorý precízne zahral priamy kop z 22 metrov do horného rohu brány. Aston Villa se dlho nemohla dostať do tempa, zmenu však priniesol polčasový príchod Patrika Bergera a útočníka Lukea Moorea. Práve druhý menovaný sa postaral o vyrovnanie, keď hrudníkom usmernil do siete strieľaný center Gabriela Agbonlahora.

V drese Aston Villy nastúpil k 300. ligovému zápasu kapitán Gareth Barry a stal sa tak najmladším hráčom v historii anglické ligy, ktorému se podarilo tento míľník zdolať. Vo veku 26 rokov a 247 dní prekonal záložníka Chelsea Franka Lamparda, ktorý stretnutie číslo 300 odohral v čase, keď mal 27 rokov a 55 dní.

V obdobnej situácii ako Bolton sa nachádza Tottenham, ktorému z krízy nepomohla ani prítomnosť nového manažéra Juande Ramosa. Španiel sledoval svojich nových zverencov z tribúny pri prehre 1:2 s Blackburnom. Domáci pritom siahali aspoň po bode, ale v tretej minúte nastavenia im ho zobral obranca súpera Samba. Tottenham čaká na plný bodový zisk už osem zápasov a zostáva v pásme zostupu.

Neporaziteľnosť Arsenalu trvá aj po 11. kole najvyššej anglickej súťaže. Vedúci tím Premier League vybojoval na ihrisku Liverpoolu remízu 1:1, hoci ešte desať minút pred koncom riadneho hracieho času prehrával najtesnejším rozdielom. Arsenal v tomto ligovom ročníku nezvíťazil iba po druhý raz a aj naďalej vedie tabuľku. Druhý Manchester United je horší iba o skóre, no na konte má zápas navyše.

Liverpool, ktorý taktiež udržal tohtosezónnu ligovú neporaziteľnosť, si potreboval udobriť fanúšikov po katastrofálnych výkonoch v Lige majstrov. Aktívna hra mu priniesla rýchly gól – Gerrard zahral presne priamy kop v siedmej minúte a oslávil tak svoj 400. štart v drese Liverpoolu. Mužstvo Arséna Wengera sa dlho nemohlo presadiť, príležitosti prišli až v závere polčasu – Eboue trafil tyč a z následnej dorážky prestrelil prázdnu bránu Fabregas. Druhú tutovku v zápase však mladý Španiel premenil – v 80. minúte ho do úniku vyslal Hleb a Reina bol bez šance. V záverečných minútach mohli víťazstvo na svoju stranu strhnúť oba tímy, no svoje veľké šance nevyužili.

====== Bundesliga ======

Futbalisti Hamburgu využili zaváhanie lídra nemeckej ligy Bayernu Mníchov (na fotke útočník Bavorov Luca Toni), ktorý len remizoval s Borrusiou Dortmund 0:0, a po víťazstve 1:0 na ihrisku predposledného Duisburgu strácajú na druhé miesto na vedúci celok tabuľky štyri body.

Útočné duo Bayernu Mníchov Luca Toni-Miroslav...
Luca Toni Útočné duo Bayernu Mníchov Luca Toni-Miroslav Klose svoju úlohu v zápase proti Borussii Dortmund nesplnilo, zápas skončil bezgólovou remízou. Bayern však naďalej zostáva na čele Bundesligy.

Výhru zariadil mužstvu z prístavného mesta belgický obranca Vincet Komapny po priamom kope Piotra Trochowského.