Bayern deklasoval Brémy 6:1 aj vďaka hetriku Gnabryho, Mane sa zranil

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorkovom zápase 14. kola nemeckej Bundesligy nad Werderom Brémy vysoko 6:1. Upevnili si tak pozíciu lídra tabuľky. Hetrikom sa v domácom drese blysol Serge Gnabry.

08.11.2022 22:50 , aktualizované: 09.11.2022 22:54
Serge Gnabry Foto:
Serge Gnabry z Bayernu v zápase proti Werderu Brémy.

Úradujúci šampión strelil štyri góly v priebehu úvodných 28 minút. Dvakrát sa presadil Gnabry a po jednom presnom zásahu zaznamenali Jamal Musiala a Leon Goretzka. Bavori mohli viesť ešte výraznejšie, no Eric Maxim Choupo-Moting nepremenil pokutový kop. Gnabry zavŕšil v závere duelu hetrik a na konečných 6:1 ešte upravil Mathys Tel.

Pre zranenie nohy musel z ihriska už v prvom polčase odísť senegalský reprezentant Sadio Mane, iba 13 dní pred úvodným duelom svojho národného tímu na MS v Katare. V 20. minúte ho nahradil Leroy Sane. Bayern má na čele náskok štyri body pred Freiburgom, ktorý má zápas k dobru.

Na domácom ihrisku sa tešili z víťazstva aj hráči VfL Bochum, ktorí zdolali Mönchengladbach 2:1. Za hostí vyrovnal v 83. minúte Ramy Bensebaini, VAR však neuznal gól pre ofsajd. Jeho tím tak nevyužili príležitosť na posun v tabuľke a naďalej figuruje na deviatom mieste, ich súper si naopak výrazne polepšil – momentálne je v zóne zostupu na sedemnástej pozícii a na pätnásty Leverkusen stráca dva body.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Lobotka a spol. zlomili aj Empoli a v Neapole sa začína črtať niečo veľké

Na ihrisku šestnásteho Stuttgartu vyšla bodovo naprázdno Hertha Berlín. Prehrala 1:2 a prepadla sa do zóny zostupu, Peter Pekarík sedel iba na lavičke náhradníkov hostí.

VfL Wolfsburg zdolal Borussiu Dormund 2:0 a pripísal si tretí triumf za sebou. Už v 7. minúte poslal domácich do vedenia holandský obranca Mickey van de Ven, v nadstavení pridal druhý zásah Lukas Nmecha. Wolfsburg v lige neprehral už sedem kôl, Dortmund vyšiel naprázdno po troch predchádzajúcich víťazstvách.