Almásimu to pod Hapalom padá. Jirka strelil dva góly za Plzeň.

Slovenský útočník Ladislav Almási pomohol gólom futbalistom Baníka Ostrava k víťazstvu 3:1 nad Mladou Boleslavou. Krídelník majstrovskej Plzne prispel dvoma zásahmi k triumfu na trávniku Zlína 3:0.

29.10.2022 17:46 , aktualizované: 20:16
733929122 Foto:
Ladislav Almási oslavuje svoj gól do bránky Mladej Boleslavi.

Jirka otvoril skóre v 20. minúte a druhý gól pridal v 68. minúte. Plzeň vedie súťaž o sedem bodov pred Slaviou Praha.

Zaujímavosťou v súvislosti s gólovou potenciou útočníka Almásiho je, že rozvlnil sieť v každom zápase pod vedením nového trénera Baníka Ostrava a bývalého trénera slovenskej reprezentácie Pavla Hapala.

Vysoký útočník to dokázal pri Hapalovej premiére v 12. kole proti Slovácku (3:1), aj pri minulotýždňovej prehre na pôde úradujúceho majstra z Plzne (1:3). Ostrava si po súboji s Mladou Boleslavou pripísala štvrté víťazstvo v sezóne.

Česká liga – 14. kolo:
FC Zlín – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Góly: 20. a 68. JIRKA, 51. Chorý
/M. Rakovan odchytal celý duel, M. Hlinka hral do 85. min – E. Jirka hral do 86. min a v 20. a 68. min dal gól, R. Dedič a M. Tvrdoň sedeli na lavičke/

FC Hradec Králové – FK Pardubice 1:3 (0:0)
Góly: 58. Kubala – 50. a 76. Janošek, 71. Černý
/P. Bajza sedel na lavičke – V. Budinský sedel na lavičke/

FK Jablonec – SK Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)
Góly: 29. Šulc, 76. Chramosta (z 11 m), 90.+4 Černák
/J. Považanec sedel na lavičke – M. Králik odohral celý duel, L. Skovajsa a B. Sluka odohrali prvý polčas, L. Čmelík hral do 80. min, keď ho nahradil J. Švec, D. Šípoš sedel na lavičke/

FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 3:1 (1:0)
Góly: 22. Frydrych, 52. Fleišman, 59. ALMÁSI – 90. Mašek
/L. Almási hral do 80. min, v 59. min dal gól, dostal ŽK – S. Dancák nastúpil v 68. min, dostal ŽK, M. Polaček sedel na lavičke/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk