Nečakané zlyhania favoritov. V Anglicku prehrali Liverpool aj Chelsea

O prekvapenia sa v 14. kole anglickej Premier League postarali Brighton a Leeds United. Prvý doma zdolal Chelsea 4:1, druhý prekvapujúcom obral o všetky body FC Liverpool po triumfe 2:1.

29.10.2022 15:36 , aktualizované: 22:56
Crysencio Summerville. Foto:
O nečakanom víťazstve Leedsu na pôde Liverpoolu rozhodol v predposlednej minúte riadneho času Holanďan Crysencio Summerville (bez dresu).

Tréner futbalistov FC Chelsea Graham Potter tak zažil trpký návrat na miesto predchádzajúceho pôsobiska, Brightonu. Chelsea nedokázala zvíťaziť v treťom ligovom stretnutí v sérii.

Brighton vstúpil do stretnutia poriadne nabudený a už v prvých piatich minútach sa dostal do troch šancí. Tá tretia sa skončila gólom, ktorý dal Leandro Trossard.

Erik Jirka. Čítajte viac Český tréner vychválil Slováka: Ukázal, ako nám môže pomôcť

Aj po otvorení skóre pokračovali „čajky“ v aktívnej hre a jej vyústením boli ešte do prestávky ďalšie dva zásahy, ktoré si hráči Chelsea dali sami. Do vlastnej siete skórovali Ruben Loftus-Cheek a Trevoh Chalobah.

Po zmene strán Londýnčania zabojovali o česť a Kai Havertz hlavičkou v 48. minúte znížil. Tréner Potter cez prestávku vymenil brankárov, no aj Edouard Mendy, náhradník Kepu Arrizabalagu, v úplnom závere inkasoval, keď ho v nadstavenom čase prekonal Pascal Gross.

Steven Zhang. Čítajte viac Pre Škriniara je peňazí dosť. Inter Miláno ukázal rekordné príjmy

FC Liverpool utrpel druhú prehru za sebou a štvrtú v ligovom ročníku, keď na vlastnej pôde podľahol Leedsu United 1:2.

Na rýchly vedúci zásah Rodriga síce už v 14. minúte odpovedal Mohamed Salah, no v predposlednej minúte riadneho hracieho času strhol víťazstvo na stranu hostí Crysencio Summerville. „The Reds“ patrí v neúplnej tabuľke až deviate miesto.

Premier League – 14. kolo:
FC Liverpool – Leeds United 1:2 (1:1)
Góly: 14. Salah – 4. Rodrigo, 89. Summerville

AFC Bournemouth – Tottenham Hotspur 2:3 (1:0)
Góly: 22. a 50. Moore – 57. Sessegnon. 73. Davies, 90.+2 Bentancur

Brighton & Hove Albion – FC Chelsea 4:1 (3:0)
Góly: 5. Trossard, 14. Loftus-Cheek (vlastný), 42. Chalobah (vlastný), 90.+2 Gross – 48. Havertz

Crystal Palace – FC Southampton 1:0 (1:0)
Gól: 38. Edouard

FC Brentford – Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:0)
Góly: 50. Mee – 52. Neves. ČK: 90.+8 Costa (Wolverhampton)

Newcastle United – Aston Villa 4:0 (1:0)
Góly: 45.+6 a 56. Wilson, 59. Joelinton, 67. Almiron

Leicester City – Manchester City 0:1 (0:0)
Gól: 49. De Bruyne