Barcelona dominovala a znížila stratu na vedúci Real

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 11. kole španielskej La Ligy nad Athleticom Bilbao 4:0 a znížili stratu na vedúci Real Madrid na tri body.

23.10.2022 23:19 , aktualizované: 24.10.2022 23:10
Ansu Fati Barcelona Foto: ,
Ansu Fati z Barcelony reaguje počas zápasu s Bilbaom.

Katalánci rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase tromi gólmi v priebehu desiatich minút.

Ústrednou postavou zápasu bol Francúz Ousmana Dembele, ktorý otvoril skóre a pripísal si tri asistencie pri presných zásahoch Sergiho Roberta, Roberta Lewandowského i Ferrana Torresa.

Háči Espanyolu Barcelona remizovali s posledným Elche 2:2.

Bod pre hostí zachránil v 82. minúte Gonzalo Verdu. Atletico Madrid zvíťazilo na pôde Realu Betis 2:1 vďaka dvom gólom Antoina Griezmanna a patrí mu tretia priečka päť bodov za Barcelonou.

La Liga – 11. kolo

FC Barcelona – Athletic Bilbao 4:0 (3:0)
Góly: 12. Dembele, 18. Roberto, 22. Lewandowski, 73. Torres

FC Villarreal – UD Almeria 2:1 (0:1)
Góly: 56. Baena, 90+4. Jackson – 31. Melero, ČK: 56. Baena (po druhej ŽK), 58. Morlanes (obaja villarreal)

Girona FC – Osasuna Pamplona 1:1 (1:1)
Góly: 45+1. López – 37. Barja

Real Betis – Atletico Madrid 1:2 (0:0)
Góly: 84. Fekir – 54. a 71. Griezmann

Espanyol Barcelona – Elche CF 2:2 (1:1)
Góly: 25. Puado, 68. Braithwaite – 12. Milla, 82. Verdu

Celta Vigo – Getafe 1:1 (0:1)
Góly: 89. Aidoo – 43. Unal

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk