Arsenal remizoval v Southamptone a vedie už len o dva body

Futbalisti londýnskeho Arsenalu iba remizovali v nedeľňajšom zápase 13. kola anglickej Premier League na ihrisku Southamptonu 1:1.

23.10.2022 17:18 , aktualizované: 24.10.2022 23:07
Bukayo Saka Foto:
Bukayo Saka z Arsenalu.

Vedúci tím tabuľky tak prišiel o štvorzápasovú víťaznú sériu v lige a pred druhým Manchestrom City má už len dvojbodový náskok.

Hostia odštartovali duel dobre a už v 11. minúte sa ujali vedenia, keď sa po prihrávke Bena Whitea presadil presnou strelou Granit Xhaka. Arsenal mal v prvom polčase prevahu a vypracoval si aj ďalšie šance, no druhý gól nepridal.

Po zmene strán boli naopak aktívnejší domáci a v 65. minúte sa dočkali vyrovnania zásluhou Stuarta Armstronga. Southampton natiahol sériu bez prehry na tri zápasy a s 12 bodmi figuruje na 15. mieste tabuľky.

O skóre je lepšia Aston Villa, ktorá po štyroch dueloch bez víťazstva zdolala doma Brentford vysoko 4:0. Štvrtú prehru za sebou zaznamenal Leeds, keď doma podľahol Fulhamu 2:3.

Hostia poskočili už na 7. miesto tabuľky. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov Fulhamu. Leicester zvíťazil vo Wolverhamptone vysoko 4:0, prvý gól v novej sezóne strelil Jaime Vardy.