Tri góly za sedem minút. Barcelona nedala šancu Villarrealu

Futbalisti FC Barcelona vyhrali vo štvrtkovom domácom dueli 10. kola španielskej ligy nad Villarrealom hladko 3:0.

20.10.2022 23:06
Robert Lewandowski Foto: ,
Robert Lewandowski oslavuje gól Barcelony.

Dvoma gólmi k tomu prispel Robert Lewandowski a upevnil si pozíciu najlepšieho strelca súťaže, na konte má 11 zásahov. Barcelona je v tabuľke druhá s trojbodovým mankom na Real Madrid.

Prvú vážnejšiu akciu síce na Camp Nou predviedol Villarreal s koncovkou Arnauta Danjumu do bočnej siete, no domáci mali jasnú prevahu a už v prvom polčase z nej vyťažili tri góly.

Skóre otvoril po polhodine hry Lewandowski po otočke popod ruky brankára, ten istý hráč zvýšil o štyri minúty neskôr na 2:0 parádnou strelou z hranice šestnástky.

Najlepší futbalisti v histórii Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
81. Josef Masopust
Kariérny vrchol:...

V 38. minúte sa zapísal do streleckej listiny aj Ansu Fati zblízka po prihrávke Ferrana Torresa. Po zmene strán Katalánci kontrolovali náskok, skóre sa už nezmenilo.

Nováčik z Almerie si pripísali tretiu výhru v prebiehajúcom ročníku, keď zdolal doma Gironu 3:2 a v tabuľke poskočil na 13. miesto. Na lavičke domácich sedel slovenský stredopoliar Martin Šviderský.

Cristhian Stuani nevyužil v drese hostí v 78. minúte za stavu 1:3 penaltu, o päť minút neskôr už z bieleho bodu nezaváhal. Girone v závere po konzultácii s videom neuznali vyrovnávajúci zásah na 3:3. Hostia nevyhrali už päť kôl a sú v pásme zostupu na 18. priečke.

Desiatka najlepšie zarábajúcich futbalistov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kevin De Bruyne (Belg./Manchester City,...

Osasuna si doma poradila s Espanyolom 1:0, rozhodol o tom v 55. minúte hlavou Ante Budimir. V tabuľke patrí domácim siedma priečka.