Messi trafil brvno, Mbappé nabil Neymarovi. A Parížu to stačilo

Futbalisti Paríža St. Germain zvýšili náskok na čele francúzskej Ligue 1. V nedeľnej "klasike" vyhrali doma v 11. kole nad Olympique Marseille 1:0 gólom Neymara.

16.10.2022 22:58
Neymar Foto: ,
Neymar.

Reprezentant Brazílie sa trafil v nadstavenom čase prvého polčasu. PSG vedie najvyššiu súťaž o tri body pred Lorientom.

Brankár hostí Pau Lopez podržal v úvode svoj tím pri šanciach Achrafa Hakimiho i Kyliana Mbappého. Desať minút pred prestávkou Lionel Messi z priameho kopu z dvadsiatich metrov trafil brvno bránky Marseille.

Juraj Kucka. Čítajte viac Slovan spasil hlavou Kucka. Trnava nečakane padla v Podbrezovej

Favorit sa dočkal až tesne pred polčasom, keď po priťuknutí Mbappého otvoril s pomocou žrde skóre Neymar. V druhej časti brankár PSG Gianluigi Donnarumma zneškodnil príležitosť Jonathana Claussa a nádej hostí na bodový zisk výrazne klesli po vylúčení striedajúceho Samuela Gigota, ktorý v 72. minúte fauloval Neymara.

Domáci si tesný náskok postrážili a Marseille na štvrtej priečke zaostáva za lídrom o šesť bodov. PSG je v lige stále bez prehry.

Britain Soccer Premier League Čítajte viac Dúbravka so stopkou. Arsenal zvýšil náskok, pomohol mu Liverpool

Trénerovi Laurentovi Blancovi nevyšiel debut na lavičke Olympique Lyon. Jeho zverenci prehrali v dueli 11. kola francúzskej ligy na ihrisku Stade Rennes 2:3 a na víťazstvo čakajú už šesť zápasov. Pre Rennes to bol tretí triumf za sebou.

Ligue 1 – 11. kolo:
FC Toulouse – SCO Angers 3:2 (2:1)
Góly: 10. Dejaegere, 40. Van den Boomen (z 11m), 67. Spierings – 33. Bentaleb, 90.+3 Salama

AJ Auxerre – OGC Nice 1:1 (1:1)
Góly: 42. Da Costa – 20. Delort

FC Nantes – Stade Brest 4:1 (2:1)
Góly: 35. Simon (z 11m), 36. Ganago, 71. Mohamed, 88. Sissoko – 18. Fadiga

Stade Rennes – Olympique Lyon 3:2 (1:1)
Góly: 38. a 77. Terrier, 47. Gouiri – 23. a 72. Lacazette

ESTAC Troyes – AC Ajaccio 1:1 (0:0)
Góly: 76. Porozo – 88. El Idrissy