Sparta úradovala. Triumf Českých Budějovíc poistil striedajúci Čmelík

Slovenský futbalový stredopoliar Lukáš Čmelík skóroval v 12. kole najvyššej českej súťaže. Sparta Praha vybojovala suverénny triumf 5:2 nad Pardubicami.

15.10.2022 18:25 , aktualizované: 21:10
Lukáš Čmelík. Foto:
Lukáš Čmelík stelil tretí gól v tejto sezóne v drese Českých Budějovíc.

Slovenský stredopoliar v službách Sparty Lukáš Haraslín hral do 67. minúty a asistenciami sa podieľal na druhom a treťom góle domácich.

Sparta je s 23 bodmi na priebežnej druhej priečke o bod pred Slaviou Praha, ktorú v nedeľu čaká zápas s Mladou Boleslavou. Pardubice uzatvárajú 16-člennú tabuľku so 6 bodmi.

V zápase medzi FK Teplice a Dynamo České Budějovice prispel Čmelík ako striedajúci hráč k víťazstvu hostí 2:0, keď v 85. minúte uzavrel skóre svojím tretím gólom v sezóne. Pre Budějovice to bol štvrtý triumf v ročníku, po ktorom má v strede tabuľky 15 bodov.

Česká liga – 12. kolo:
Sparta Praha – FK Pardubice 5:2 (2:1)
Góly: 8. Sörensen, 26. Kuchta, 60. Sadílek, 72. Minchev, 74. Wiesner – 15. Janošek, 67. Sychra
/L. Haraslín hral do 67. minúty a prihral na 2. a 3. gól, brankár D. Holec bol na lavičke náhradníkov – brankár V. Budinský bol na lavičke náhradníkov/

FK Teplice – Dynamo Č. Budějovice 0:2 (0:0)
Góly: 53. Hellebrand, 85. ČMELÍK
/L. Čmelík (Č. Bud.) hral od 46. minúty a strelil gól, D. Šipoš, L. Skovajsa a J. Švec boli na lavičke náhradníkov/
FC Hradec Králové – FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)
Góly: 43. Rada (11 m), 88. Vašulín – 29. Řezníček