Ronaldo sa dočkal 700. klubového gólu, bol víťazný. Šláger pre Arsenal

Futbalisti Arsenalu Londýn zdolali v nedeľňajšom šlágri 10. kola anglickej Premier League FC Liverpool 3:2. Dvomi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal Bukayo Saka.

09.10.2022 19:47 , aktualizované: 10.10.2022 23:10
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Cristiano Ronaldo a tréner Manchestru United Erik ten Hag (vpravo) počas striedania v zápase s Evertonom.

Manchester City tak vydržal na čele tabuľky iba deň, Arsenal sa vrátil späť na prvú priečku, kde má pred úradujúcim majstrom náskok jedného bodu. Liverpool nevyhral v lige už tri zápasy za sebou a figuruje priebežne na 10. mieste.

Arsenal sa ujal vedenia už v prvej minúte zásluhou Gabriela Martinelliho. Hostia reklamovali ofsajd, no rozhodca po porade s VAR gól uznal.

Paríž Saint Germain Čítajte aj Koniec nadvlády dua Messi - Ronaldo. Zverejnili nový rebríček najlepšie platených

V 34. minúte sa o vyrovnanie postaral Darwin Nunez, no domáci získali ešte pred prestávkou naspäť tesné vedenie, Saka skóroval po prihrávke Martinelliho. „The Reds“ opäť dokázali zareagovať, v 53. minúte upravil na 2:2 Roberto Firmino.

„Gunners“ však dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, štvrťhodinu pred koncom dal svoj druhý gól v zápase Saka, keď premenil pokutový kop po faule na Gabriela Jesusa. Vicemajster slávil ôsmy triumf v ligovej sezóne, tretí za sebou.

Desiatka najlepšie zarábajúcich futbalistov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kevin De Bruyne (Belg./Manchester City,...

Manchester United uspel na pôde Evertonu, kde zvíťazil 2:1. O druhý presný zásah hostí sa postaral Cristiano Ronaldo, pre ktorého to bol prvý ligový gól v sezóne a jubilejný 700. v klubovej kariére.

Tridsaťsedemročný Portugalčan prišiel na ihrisko v 29. minúte, keď nahradil Anthonyho Martiala a už po štvrťhodine rozvlnil sieť.

Erling Haaland Čítajte viac Haaland uzavrel ďalší koncert City 20. gólom v sezóne

V ďalšom zápase prehral Fulham na ihrisku West Hamu 1:3. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval duel z lavičky, za hostí opäť chytal Nemec Bernd Leno. Fulham prehral tretí z uplynulých štyroch zápasov, v tabuľke mu patrí priebežne deviate miesto.