Kapitán Škriniar priviedol Inter k cennému skalpu. Bayern zničil Plzeň

Futbalisti Neapolu zvíťazili v utorkovom zápase Ligy majstrov na pôde Ajaxu Amsterdam vysoko 6:1. Hostia tak zvládli aj tretí duel A-skupiny a naďalej vedú tabuľku s plným počtom 9 bodov. V ich drese hral do 80. minúty slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

04.10.2022 20:55 , aktualizované: 23:24
Taliansko SR šport futbal LM C 3. kolo Inter... Foto: ,
Slovinský rozhodca Slavko Vinčič upozorňuje kapitána Interu Milana Škriniara, vľavo poľská hviezda Barcelony Robert Lewandowski.

Ako prvý sa dostali do vedenia domáci, no Neapol začal od 18. minúty potvrdzovať úlohu favorita.

Na presný zásah Giacoma Raspadoriho nadviazali do prestávky Giovanni Di Lorenzo a Piotr Zielinski. Raspadori pridal ďalší gól hneď po prestávke a na konečný výsledok upravil Giovanni Simeone po vylúčení Dušana Tadiča.

Inter, Barcelona Čítajte viac Šláger na San Sire sme sledovali ONLINE

Z víťazstva sa tešil aj Milan Škriniar, ktorého Inter Miláno zdolal Barcelonu tesne 1:0. Slovenský obranca odohral celý zápas s kapitánskou páskou.

Tri body zariadil domácim Hakan Calhanoglu, pričom Pedrimu sa na druhej strane podarilo vyrovnať, systém VAR však neuznal gól pre ruku. Milánčania tak preskočili Barcelonu a v rámci C-skupiny figurujú na druhom mieste.

Magomed Sulejmanov. Čítajte aj V Poľsku si do lopty nekopneš. Rusa v drese Hapoelu nepustia na zápas

Na čele je Bayern Mníchov, ktorý zvíťazil nad Viktoriou Plzeň vysoko 5:0.

Domáci tak zvládli aj tretí duel C-skupiny a naďalej vedú tabuľku. Hostia, za ktorých odchytal celé stretnutie slovenský brankár Marián Tvrdoň, sú naopak bez bodu a patrí im posledné štvrté miesto.

Nemecký veľkoklub viedol už v polčase o tri góly, oproti súperovi mal jasne navrch a postupne sa gólovo presadili Leroy Sané, Serge Gnabry a Sadio Mané.

Bayern, Plzeň Čítajte viac Zápas Bayern - Plzeň sme sledovali ONLINE

Prvý z nich skóroval aj krátko po prestávke a na konečných 5:0 upravil po hodine hry Eric Maxim Choupo-Moting. Tesne predtým nastúpil do zápasu ďalší slovenský hráč Erik Jirka. Záver duelu na malú chvíľu prerušil fanúšik, ktorý vbehol na hraciu plochu.

Bayern vyhral nad Plzňou v rovnakom pomere ako pred deviatimi rokmi – aj vtedy sa tímy stretli v 3. kole skupinovej fázy LM.

Domáci navyše vytvorili rekord v počte zápasov v skupinovej fáze LM bez prehry. Mníchovčania nenašli v tejto fáze súťaže premožiteľa od roku 2017, čo je 31 duelov v rade.

Najlepšie zarábajúci českí futbalisti Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
14. Matouš Trmal (Marítimo) - 70-tisíc eur

Prvú výhru v rámci D-skupiny vybojoval Olympique Marseille, ktorý si poradil so Sportingom Lisabon 4:1. Stretnutie sa začalo o 15 minút neskôr, keďže hostia uviazli v dopravnej zápche. Skórovali však už v prvej minúte zásluhou Francisca Trincaoa, čo bol nakoniec ich jediný gól v dueli.

Od 23. minúty hrali navyše v početnej nevýhode – do kabíny išiel predčasne brankár Antonio Adan, ktorý sa previnil rukou mimo pokutového územia a z ihriska odišiel spolu s ním stredopoliar Marcus Edwards.

727807484 Čítajte aj Trasľavý hlas, slzy na krajíčku. Bývalý Hamšíkov spoluhráč končí

V dôsledku výtržností počas predchádzajúceho domáceho duelu Marseille proti Frankfurtu (0:1) nemohli byť na utorkovom stretnutí prítomní diváci.

Druhý duel „déčka“ medzi Frankfurtom a Tottenhamom skončil bezgólovou remízou.

V A-skupine si po nevýrazných výkonoch v anglickej lige napravil chuť Liverpool. Vlaňajší finalista zdolal Glasgow Rangers 2:0 po góloch Trenta Alexandra-Arnolda a úspešnom pokutovom kope Mohameda Salaha.

Najvplyvnejší futbalisti na Instagrame Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Sergio Ramos (Španielsko, Paríž St....

Rovnakým pomerom zvíťazili Bruggy nad Atléticom Madrid a upevnili si vedenie v B-skupine. V 76. minúte mohol znížiť Antoine Griezmann, nepremenil však pokutový kop. V ďalšom dueli „béčka“ bolo úspešnejšie Porto, ktoré zdolalo Bayer Leverkusen 2:0.

Na spadnutie však boli ďalšie tri presné zásahy – po jednom neuznal na oboch stranách systém VAR a Patrik Schick nepremenil v drese hostí penaltu.

Pred zápasmi LM držali prítomní minútu ticha za obete nešťastia na futbalovom štadióne v Indonézii. K rovnakému aktu pristúpia aj v stretnutiach Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy.

APTOPIX Indonesia Soccer Deaths Čítajte viac Hráčom búchali na šatňu, umierali im v náručí. Počet obetí nepokojov sa zvýšil

Liga majstrov – 3. kolo skupinovej fázy

A-skupina:

Ajax Amsterdam – SSC Neapol 1:6 (1:3)
Góly: 9. Kudus – 18. a 47. Raspadori, 34. Di Lorenzo, 45. Zielinski, 63. Kvaracchelia, 81. Simeone. ČK: 73. Tadič (Ajax – po 2. ŽK)
S. Lobotka (Neapol) hral do 80. minúty

FC Liverpool – Glasgow Rangers 2:0 (1:0)
Góly: 7. Alexander-Arnold, 52. Salah (z 11 m)

B-skupina:

FC Bruggy – Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Gól: 36. Sowah, 62. Jutgla

FC Porto – Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)
Gól: 70. Sanusi, 87. Galeno. ČK: 88. Frimpong (Bayer – po 2. ŽK)

C-skupina:

Inter Miláno – FC Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2. Calhanoglu
M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas

Bayern Mníchov – Viktoria Plzeň 5:0 (3:0)
Góly: 7. a 51. Sané, 13. Gnabry, 21. Mané, 59. Choupo-Moting
M. Tvrdoň ochytal celý zápas, E. Jirka (obaja Plzeň) hral od 59. minúty

D-skupina:

Olympique Marseille – Sporting Lisabon 4:1 (3:1)
Góly: 13. Sanchez, 16. Harit, 28. Balerdi, 85. Mbemba – 1. Trincao. ČK: 23. Adan (Sporting)

Eintracht Frankfurt – Tottenham Hotspur 0:0

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #Bayern Mníchov