Strelecké dni Haalanda s Fodenom. City v derby zničilo United

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v mestskom derby v 9. kole Premier League nad United 6:3 a z druhého miesta tabuľky strácajú bod na prvý Arsenal.

02.10.2022 17:14 , aktualizované: 19:27
Manchester City Erling Haaland Foto: ,
Futbalista Erling Haaland (druhý zľava) z Manchestru City sa teší z gólu do siete Manchester United.

Všetky góly domácich strelili Erling Haaland a Phil Foden, ktorí zaznamenali hetriky. Nórsky kanonier sa stal prvým hráčom v histórii súťaže, ktorý strelil tri góly v troch po sebe idúcich domácich zápasoch. Okrem toho si pripísal aj dve asistencie.

Manchester City vstúpil do duelu výborne a už v 8. minúte sa ujal vedenia, keď sa presadil zvnútra šestnástky Foden. Domáci pokračovali v tlaku a v 18. minúte mohli viesť o dva góly, no Ilkay Gündogan trafil z priameho kopu len do žrde.

V 34. minúte sa to už podarilo, keď sa po rohu Kevina de Bruyneho presadil hlavou Haaland a o tri minúty neskôr padol po rovnakej spolupráci tretí gól. City pridalo do prestávky aj štvrtý zásah, po brejku dorazil loptu do siete Foden.

9. Erling Haaland Čítajte viac Nechce tetovania, neznáša rozhovory. Haalandovi pomohli Keane aj teta kuchárka

Hostia sa dočkali až po zemne strán, v 56. minúte namieril presne z diaľky Antony, no rozohraných domácich nezastavil. V 64. minúte skompletizoval hetrik Haaland a deväť minút po ňom aj Foden.

V závere ešte zmiernil debakel striedajúci Anthony Martial, ktorý najprv dorazil strelu Freda a potom premenil penaltu.

Haaland je so 14 gólmi najlepší strelec súťaže a v jedenástich stretnutiach za City vo všetkých súťažiach zaznamenal už 17 presných zásahov.

Manchester City – Manchester United 6:3 (4:0)
Góly: 8., 44. a 73. Foden, 34., 37. a 64. Haaland – 56. Antony, 84. a 90.+1 Martial (druhý z 11m)

Leeds – Aston Villa 0:0
ČK: 49. Sinisterra (Leeds)