Neapol s Lobotkom zvládol aj ďalšiu prekážku. Škriniarov Inter zakopol

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v 8. kole talianskej Serie A nad FC Turín 3:1.

01.10.2022 17:06 , aktualizované: 03.10.2022 23:05
Stanislav Lobotka Foto:
Stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka v súboji proti FC Turín.

Neapol položil základ triumfu už v úvodnej štvrťhodine, keď sa dvakrát presadil kamerunský stredopoliar Andre-Frank Zambo Anguissa.

Inter Miláno v zostave s obrancom Milanom Škriniarom prehral v šlágri s AS Rím 1:2. Domáci sa po polhodine hry ujali vedenia zásluhou Federica Dimarca, ešte do prestávky však vyrovnal Paulo Dybala.

Pavel Hapal Čítajte viac Výpoveď od SFZ? Zavolali mi, keď som bol v horúčkach z covidu

O triumfe Rimanov rozhodol v 75. minúte Chris Smalling. Inter je v neúplnej tabuľke až siedmy so sedembodovou stratou na vedúci Neapol.

Úradujúci majster AC Miláno zvíťazil v Empoli 3:1 gólmi Fodeho-Balla Toureho a Rafaela Leaa v nadstavenom čase.

Serie A – 8. kolo:
Hellas Verona – Udinese Calcio 1:2 (1:1)

M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas

Atalanta Bergamo – AC Fiorentina 1:0 (0:00)
Góly: 59. Lookman

Sampdoria Janov – AC Monza 0:3 (0:1)
Góly: 11. Pessina, 67. Caprari, 90.+4 Sensi

Sassuolo Calcio – US Salernitana 5:0 (2:0)
Góly: 12. Lauriente, 39. Pinamonti (z 11m), 53. Thorstvedt, 76. Harroui, 90.+2. Antiste

US Lecce – US Cremonese 1:1 (1:1)
Góly: 42. Strefezza – 19. Ciofani (z 11m)

Lazio Rím – Spezia Calcio 4:0 (2:0)
Góly: 61. a 90.+1. Milinkovič-Savič, 12. Zaccagni, 24. Romagnoli

Juventus – Bologna 3:0 (1:0) Góly: 24. Kostič, 59. Vlahovič, 62. Milik

Prehľad tímov v 5. koši pri žrebe kvalifikácie ME Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky