Najstaršie londýnske derby zvládol lepšie Arsenal, Liverpool ratoval bod

Futbalisti Liverpoolu remizovali v sobotnom zápase 9. kola Premier League s Brightonom 3:3.

01.10.2022 15:50 , aktualizované: 20:30
Granit Xhaka Foto: ,
Granit Xhaka z Arsenalu Londýn sa teší z gólu do siete Tottenhamu.

O všetky góly hostí sa postaral Leandro Trossard – najprv zariadil vedenie 2:0 a hetrik zavŕšil v závere, keď vyrovnal na 3:3. Domáci tak zaznamenali už štvrtú remízu v sezóne, na konte majú len dve výhry a patrí im deviate miesto.

Hostia viedli o dva góly už po 20 minútach. Vyrovnanie zariadil dvoma presnými zásahmi Roberto Firmino.

Do vedenia poslal Liverpool obranca Adam Webster, od ktorého sa lopta odrazila do vlastnej brány pri rohovom kope. V 83. minúte však opäť úradoval belgický stredopoliar Trossard a brankára Alissona prekonal strelou od brvna.

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v sobotnom stretnutí 9. kola anglickej Premier League nad Tottenhamom 3:1. Vďaka triumfu v najstaršom londýnskom derby si upevnili vedenie v tabuľke.

Pavel Hapal Čítajte viac Výpoveď od SFZ? Zavolali mi, keď som bol v horúčkach z covidu

Skóre otvoril v 20. minúte Thomas Partey – Huga Llorisa prekonal strelou do pravého horného rohu. Po polhodine hry vyrovnal z pokutového kopu Harry Kane, no hneď po prestávke poslal domácich opäť do vedenia Gabriel Jesus.

Po červenej karte pre obrancu hostí Emersona Royala poistil víťazstvo Arsenalu Granit Xhaka.

Tréner hostí Antonio Conte pristúpil následne k štyrom striedaniam, na prvej prehre Tottenhamu v sezóne to však nič nezmenilo.

„Gunners“ nebodovali v tejto sezóne naplno len raz – na začiatku septembra prehrali na pôde Manchestru United 1:3.

Premier League – 9.kolo:
West Ham United – Wolverhampton Wanderers 2:0 (1:0)
Góly: 29. Scamacca, 55. Bowen

AFC Bournemouth – FC Brentford 0:0

Crystal Palace – FC Chelsea 1:2 (1:1)
Góly: 7. Edouard – 38. Aubameyang, 90. Gallagher

FC Fulham – Newcastle United 1:4 (0:3)
Góly: 88. Reid – 33. a 58. Almiron, 11. Wilson, 43. Longstaff. ČK: 8. Chalobah (Fulham)
M. Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov

FC Liverpool – Brighton & Hove Albion 3:3 (1:2)
Góly: 33. a 54. Firmino, 63. Webster (vlastný) – 4. a 18. a 84. Trossard

FC Southampton – FC Everton 1:2 (0:0)
Góly: 49. Aribo – 52. Coady, 54. McNeil

Arsenal Londýn – Tottenham Hotspur 3:1 (1:1)
Góly: 20. Partey, 49. Jesus, 67. Xhaka – 31. Kane (z 11 m). ČK: 62. Royal (Tottenham)