Messi udrel už v 5. minúte, Ligue 1 videla najrýchlejšiu červenú v histórii

Futbalisti Paríža St. Germain vyhrali v šlágri 8. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Olympique Lyon 1:0.

18.09.2022 23:34
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.

Gólom o tom rozhodol argentínsky útočník Lionel Messi. PSG má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Marseille.

Messi skóroval už v 5. minúte duelu, keď si vymenil loptu s Neymarom a z prvej strelou k pravej žrdi zvnútra šestnástky prekonal brankára Anthonyho Lopesa.

Lyon mal príležitosti na vyrovnanie, ani raz však nedokázal prekonať defenzívu hostí. Po tretej prehre za sebou mu patrí šiesta priečka. PSG vyhral v lige štvrtýkrát v sérii, za osem kôl stratil iba dva body za remízu s Monacom.

Olympique Marseille remizoval so Stade Rennes 1:1. Pod druhý nerozhodný výsledok Marseille v sezóne sa gólovo podpísal francúzsky stredopoliar Matteo Guendouzi.

Ten si v 25. minúte najskôr nešťastne usmernil centrovanú loptu do vlastnej bránky, no v druhom polčase prekonal aj súperovho brankára. Pre Marseille to bola po piatich víťazstvách druhá strata bodov.

Racing Lens je v lige naďalej bez prehry, na ihrisku Nantes remizoval 0:0. S osemnástimi bodmi patrí hosťom v tabuľke štvrtá priečka.

Najdrahší futbalisti prestupového leta 2022 Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
15. Jules Kounde - 50 miliónov eur
Z FC...

Hráči AC Ajaccio dosiahli na ôsmy pokus prvé víťazstvo, keď na ihrisku Brestu triumfovali 1:0. So štyrmi bodmi sú však naďalej na poslednom 20. mieste tabuľky.

Pre Jeana-Claira Todiba sa zápas OGC Nice – Angers SCO skončil už po 9 sekundách. Obranca domáceho tímu dostal po faule najrýchlejšiu červenú kartu v histórii súťaže a hostia využili presilovku gólom v závere 1. polčasu.

Od 62. minúty boli sily vyrovnané po tom, čo stredopoliar hostí Sofiane Boufal dostal po „filmovaní“ druhú žltú kartu. Skóre sa však už nezmenilo.

Hráči AS Monaco vyhrali tretí zápas za sebou, keď na ihrisku Stade Reims triumfovali 3:0. Domáci inkasovali všetky góly až po zmene strán, doplatili na vylúčenie Locka Bradleyho v polovici prvého polčasu.

Ligue 1 – 8. kolo:

Stade Reims – AS Monaco 0:3 (0:0)
Góly: 47. Golovin, 87. Minamino, ČK: 22. Locko (Reims), 84. Ben Yedder

OGC Nice – Angers SCO 0:1 (0:1)
Góly: 43. Bentaleb. ČK: 1. Todibo (Nice) po faule – 62. Boufal (Angers) po 2. ŽK

Olympique Marseille – Stade Rennes 1:1 (0:1)
Góly: 52. Guendouzi – 25. Guendouzi (vl.)

Clermont Foot – ESTAC Troyes 1:3 (1:1)
Góly: 4. Gastien – 23. a 54. Balde, 83. Ripart

Stade Brest – AC Ajaccio 0:1 (0:0)
Góly: 65. Hamouma

FC Nantes – Racing Lens 0:0

Olympique Lyon – Paríž St. Germain 0:1 (0:1)