Kontaktný gól Atlética prišiel neskoro. Bitku o Madrid vyhral stopercentný Real

Futbalisti Realu Madrid vyhrali nedeľné mestské derby na ihrisku Atlética 2:1 a v prebiehajúcej sezóne španielskej La Ligy ešte nestratili ani bod. Na čele tabuľky majú po šiestom kole dvojbodový náskok pred Barcelonou.

18.09.2022 23:08
Real Madrid, derby Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid po otváracom góle v derby proti Atléticu.

Real rozhodol o triumfe v „El Derbi Madrileo“ dvoma gólmi už v prvom polčase. Najskôr v 18. minúte otvoril skóre brazílsky útočník Rodrygo po parádnom „oblúčiku“ Aureliena Tchouameniho za obranu súpera.

Ešte do prestávky zvýšil na 2:0 Federico Valverde, keď dorazil do siete loptu po strele Viniciusa Juniora do žrde.

Vinícius Júnior Čítajte aj Pri kritike Viníciusa padlo slovo opica, osobnosti to odsúdili. Ozval sa aj Pelé

Atlético už iba skorigovalo v 83. minúte zásluhou Maria Hermosa a po druhej prehre v ligovej sezóne mu patrí siedma priečka. Na mestského rivala stráca osem bodov. Hermoso videl v nadstavení červenú kartu po druhej žltej.

Betis Sevilla vyhral doma nad Gironou 2:1 a v tabuľke je na tretej pozícii. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe nad nováčikom súťaže Borja Iglesias.

Hodnoty futbalových prestupov upravené o infláciu Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
23. Kylian Mbappé. Z Monaca do Paríža St....

Villarreal remizoval s FC Sevilla 1:1. Na úvodný gól Olivera Torresa odpovedali domáci po prestávke, bod im zariadil striedajúci mladík Alex Baena. Real Sociedad San Sebastian si poradil s trápiacim sa Espanyolom 2:1.