Udinese naštartoval k obratu Škriniarov vlastenec. Lobotka bol pri skalpe majstra

Futbalisti Interu s Milanom Škriniarom prehrali v zápase 7. kola Serie A na trávniku Udinese 1:3.

18.09.2022 14:26 , aktualizované: 22:56
Milan Škriniar Foto: ,
Situácia tesne pred vlastným gólom Milana Škriniara v zápase Interu s Udinese.

Po rýchlom vedení milánskeho tímu, keď sa v 5. minúte presadil Nicolo Barella, vyrovnali domáci o bezmála štvrťhodinu po vlastnom góle Škriniara po centrovanej lopte do šestnástky.

Obrat doterajšieho najväčšieho prekvapenia talianskej ligy, ktoré doma zdolalo aj AS Rím či Fiorentinu, dokonal v 84. minúte hlavou Slovinec Jaka Bijol. Výhru v nadstavenom čase prikrášlil Nemec Tolgay Arslan.

Škriniar odohral celý zápas.

Hráči Udinese vyhrali piaty zápas za sebou a vyrovnali svoj najlepší vstup do sezóny Serie A, ktorý zaznamenali v roku 2000. Inter prehral tretí duel vonku v rade.

Najlepšie platení slovenskí futbalisti Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
18. Tomáš Suslov (Groningen) - 50-tisíc.

O prekvapenie sa postarala Monza, ktorá zdolala Juventus Turín 1:0 a pripravila favoritovi prvú prehru v sezóne.

O zisku troch bodov pre nováčika súťaže rozhodol v 74. minúte dánsky útočník Christian Gytkjaer. Hostia dohrávali od 40. minúty bez vylúčeného Argentínčana Angela di Mariu.

Cremonese podľahlo Laziu Rím 0:4, prvé dva góly hostí vsietil kanonier Ciro Immobile.

AS Rím prehral s Atalantou Bergamo 0:1, trénera domácich Josého Mourinha vykázali v 57. minúte na tribúnu.

SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvíťazil v šlágri na pôde AC Miláno 2:1. O zisku cenného skalpu úradujúceho majstra rozhodol v 78. minúte Giovanni Simeone.

Neapol sa so 17 bodmi vrátil na čelo tabuľky o skóre pred Atalantu Bergamo.