Barca s jasnou výhrou, v hľadisku zasahovala záchranka

Futbalisti Barcelony zvíťazili v sobotnom zápase 5. kola španielskej La Ligy na pôde Cadizu 4:0. Duel krátko pred záverom prerušili na 40 minút pre zdravotné problémy diváka v hľadisku.

10.09.2022 19:28
721429981 carmona sevilla Foto:
Jose Angel Carmona v drese Sevilla FC.

Kataláncov poslal v 55. minúte do vedenia Frenkie de Jong. Tréner Xavi následne pristúpil k trom zmenám, v rámci ktorých prišli na ihrisko aj hviezdny kanonier Robert Lewandowski či Ousmane Dembele.

Poliak zvýšil na 2:0 osem minút po svojom príchode a asistoval pri presnom zásahu Ansua Fatiho, ktorý sa gólovo presadil po prerušení. V nadstavenom čase upravil na konečných 4:0 Dembele.

„Barca“ tak ostala v prebiehajúcom ročníku bez prehry a priebežne vedie tabuľku pred druhým Realom Madrid, ktorý má k dobru nedeľný zápas s Mallorcou.

V ďalšom stretnutí si Rayo Vallecano poradilo 2:1 s Valenciou. Domáci si tak pripísali druhý triumf v sezóne a v tabuľke poskočili na desiate miesto.

Do vedenia išli už v piatej minúte po presnom zásahu Isiho Palazona a ďalší gól poslal do vlastnej siete stredopoliar hostí Nico Gonzales. V nadstavenom čase znížil Mouctar Diakhaby.

Lusail štadión Katar Čítajte viac Dejisko finále MS ožilo futbalom. Svet žasne nad luxusom

V treťom sobotnom dueli si pripísala prvú výhru v sezóne Sevilla, ktorá zvíťazila na pôde Espanyolu 3:2. Za hostí skóroval už v prvej minúte Erik Lamela a dvoma gólmi naňho ešte do prestávky nadviazal Jose Angel Carmona.

Domáci stihli v nadstavenom čase prvého dejstva znížiť, keď Joselu premenil penaltu a po hodine hry sa presadil Martin Braithwaite.

Skóre však nedokázali vyrovnať napriek vylúčeniu Lamelu, ktorý dostal v 84. minúte druhú žltú kartu. Za neprimeranú reakciu na potrestanie svojho hráča musel ihrisko opustiť aj tréner hostí Julen Lopetegui.

La Liga – 5. kolo

Espanyol Barcelona – FC Sevilla 2:3 (1:3)
Góly: 45.+4. Joselu (z 11 m), 62. Braithwaite – 26. a 45. Carmona, 1. Lamela. ČK: 84. Lamela (po 2. ŽK)

Rayo Vallecano – FC Valencia 2:1 (1:0)
Góly: 5. Palazon, 52. Gonzales (vlastný) – 90.+3. Diakhaby

FC Barcelona – Cadiz CF 0:4 (0:0)
Góly: 55. De Jong, 65. Lewandowski, 86. Fati, 90.+2. Dembele

Atletico Madrid – Celta Vigo 4:1 (1:0)
Góly: 9. Correa, 50. De Paul, 66. Carrasco, 82. Nunez (vlastný) – 71. Veiga

Štadión Lusail, dejisko finále MS 2022 vo futbale Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Štadión Lusail, v pozadí hlavné mesto Doha.