Úspešná séria pokračuje. Lobotka prispel k ďalšej výhre SSC

Futbalisti Neapola vyhrali v sobotnom zápase 6. kola talianskej Serie A nad Speziou Calcio 1:0. V drese domácich, ktorí predĺžili šnúru bez prehry na jedenásť duelov, nastúpil v polčase slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

10.09.2022 17:44
Stanislav Lobotka Foto:
Stanislav Lobotka v drese SSC Neapol.

Neapol naplnil úlohu favorita a ostáva jedným zo štyroch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali.

Triumf mu v sobotu zariadil Giacomo Raspadori, ktorý sa presadil v 89. minúte. Tesne po tom dostal druhú žltú kartu tréner víťazného tímu Luciano Spalletti.

Domáci so štrnástimi bodmi priebežne vedú tabuľku pred Atalantou Bergamo. Spezia, za ktorú nenastúpil Lobotkov krajan David Strelec, figuruje s jednou výhrou a dvomi remízami na štrnástej pozícii.

Juraj Fuska Čítajte viac Chcete si privyrobiť zopár stoviek? Zahrajte si futbal v Kittsee

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas medzi Interom Miláno a FC Turín, domáci zvíťazili 1:0.

Veľmi podobný bol aj samotný priebeh, keďže jediný gól strelil v 89. minúte Marcelo Brozovič. Za domácich odohral celé stretnutie aj slovenský obranca Milan Škriniar.

Tretí Inter si tak vylepšil chuť po stredajšej prehre v skupinovej fáze Ligy majstrov, nemeckému Bayernu Mníchov podľahol 0:2. Jeho sobotný súper zaznamenal druhú prehru v prebiehajúcej sezóne a priebežne je siedmy.

Serie A – 6. kolo

SOBOTA

Sampdoria Janov – AC Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 57. Djuričič – 6. Messias, 67. Giroud (z 11 m), ČK: 47. Leao (po 2. ŽK)

NEDEĽA

Juventus Turín – US Salernitana 2:2 (0:2)
Góly: 51. Bremer, 90.+3 Bonucci (z 11 m) – 18. Candreva, 45.+4 Piatek (z 11 m), ČK: 90.+5 Milik po 2. ŽK, 90.+8 Cuadrado – 90.+8 Fazio
/N. Gyömbér (Salernitana) bol na lavičke náhradníkov/

Lazio Rím – Hellas Verona 2:0 (0:0)
Góly: 68. Immobile, 90.+6 Luis Alberto

FC Bologna – ACF Fiorentina 2:1 (0:0)
Góly: 59. Barrow, 62. Arnautovič – 54. Martinez Quarta, ČK: 90.+7 Igor (Fiorentina)

US Lecce – AS Monza 1:1 (0:1)
Góly: 48. Gonzalez – 35. Sensi

Sassuolo Calcio – Udinese Calcio 1:3 (1:0)
Góly: 33. Frattesi – 75. a 90.+2 Beto, 90.+1 Samardžič, ČK: 44. Tressoldi (Sassuolo)

Atalanta Bergamo – US Cremonese 1:1 (0:0)
Góly: 74. Demiral – 78. Valeri

Štadión Lusail, dejisko finále MS 2022 vo futbale Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Štadión Lusail, v pozadí hlavné mesto Doha.

Viac na túto tému: #Taliansko #futbal #Serie A