Dudov Kolín vyhral, Bayern stratil. Bundesliga má nečakaného lídra

Kolínsky 1. FC v zostave s Ondrejom Dudom vyhral vo Wolfsburgu 4:2. Slovenský stredopoliar hral do 65. minúty a videl žltú kartu. Bayern iba remizoval na pôde Unionu Berlín 1:1.

03.09.2022 17:55 , aktualizované: 20:45
719152513 Foto:
Radosť futbalistov 1. FC Kolín po víťazstve 4:2 na trávniku Wolfsburgu.

Union aj Bayern tak majú na konte jedenásť bodov, Mníchovčania figurujú na tretej priečke zásluhou lepšieho skóre. Na čelo tabuľky sa vyšvihol SC Freiburg víťazstvom na pôde Bayeru Leverkusen 3:2, vedie o skóre pred Borussiou Dortmund a o bod pred duom Bayern, Union.

Berlínčania sa ujali vedenia v 12. minúte, keď sa presadil Sheraldo Becker, už o tri minúty neskôr však vyrovnal Joshua Kimmich.

712824423 Čítajte viac MS vo futbale búrajú bariéry. Moslimská krajina robí veľký ústupok

Pre obhajcu titulu je to druhá remíza 1:1 za sebou, predtým hral takýmto výsledkom s Borussiou Mönchengladbach, ktorá sa môže na dvojicu bodovo dotiahnuť v prípade nedeľného triumfu nad Mainzom.

Freiburg sa stal novým lídrom tabuľky po treťom víťazstve za sebou. Postarali sa oň Matthias Ginter, Michael Gregoritsch a Ricu Doan. Dvanásť bodov má na konte aj Dortmund, ktorý zdolal v piatok Hoffenheim 1:0.

Bundesliga – 5. kolo:
Eintracht Frankfurt – RB Lipsko 4:0 (2:0)
Góly: 16. Kamada, 22. Rode, 67. Tuta, 84. Borre (z 11 m)

VfL Wolfsburg – 1. FC Kolín 2:4 (1:3)
Góly: 2. a 79. Nmecha – 22. Ljubičič, 32. Otavio (vlastný), 45.+2 Kainz (z 11 m), 81. Adamyan
/O. Duda (Kolín) hral do 65. min a dostal ŽK/

Union Berlín – Bayern Mníchov 1:1 (1:1)
Góly: 12. Becker – 15. Kimmich

VfB Stuttgart – FC Schalke 04 1:1 (1:1)
Góly: 18. Führich – 21. Terodde. ČK: 67. Vagnoman (Stuttgart) po 2. ŽK

Bayer Leverkusen – SC Freiburg 2:3 (1:0)
Góly: 16. Demirbay, 65. Schick – 48. Ginter, 51. Gregoritsch, 72. Doan

VfL Bochum – Werder Brémy 0:2 (0:0)
Góly: 86. a 90.+2 Füllkrug (druhý z 11 m)

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

Viac na túto tému: #futbal #Bundesliga #Ondrej Duda #1. FC Kolín