Lille - Paríž 1:7. Mbappé skóroval v 8. sekunde, udreli aj Messi s Neymarom

Vstup do zápasu ako z veľkej knihy.

21.08.2022 21:53 , aktualizované: 22:47
Kylian Mbappé Foto: ,
Parížania oslavujú gól Kyliana Mbappého (druhý zľava) v úvode zápase v Lille.

Len osem sekúnd potreboval útočník Paríža St. Germain Kylian Mbappé na to, aby otvoril skóre duelu v Lille v 3. kole futbalovej Ligue 1.

Francúz efektne preloboval brankára:

Prihrával mu Lionel Messi, ktorý zvýšil na 2:0 v 27. minúte, do polčasu ešte skórovali Achraf Hakimi a Neymar. Zápas sa nakoniec skončil debaklom domácich 7:1.

Mbappé zaznamenal hetrik, Neymar sa dočkal zásahu aj v druhej časti hry. Brazílčan po troch kolách vedie tabuľku strelcov Ligue 1 (5 gólov + 4 asistencie).

Parížania si upevnili post lídra tabuľky najvyššej francúzskej súťaže. Na konte majú deväť bodov a skóre 17:3.

Ktorí majitelia naliali do klubu najviac a koľko? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
14. West Ham United: 92 miliónov eur. (Na...

V uplynulých dňoch sa hovorilo o spore medzi Mbappém a Neymarom, ktoré sa ukázali v predchádzajúcom zápase proti Montpellieru (5:2). Tréner obhajcu titulu Christophe Gaulter nezhody označil za „sprievodný jav“.

Futbalisti Racingu Štrasburg remizovali so Stade Reims 1:1, Angers prehral na domácom trávniku so Stade Brest 1:3.

Ligue 1 – 3. kolo:

OSC Lille – Paríž St. Germain 1:7 (0:4)
Góly: 64. Bamba – 1., 66. a 87. Mbappé, 44. a 52. Neymar, 28. Messi, 39. Hakimí

Stade Rennes – AJ Ajaccio 2:1 (1:0)
Góly: 18. Terrier, 62. Theate – 57. El Idrissy. ČK: 82. Salin po 2. ŽK, 90.+1 Ugochukwu (obaja Rennes)

Angers – Stade Brest 1:3 (0:2)
Góly: 70. Boufal – 10. a 38. Le Douaron, 75. Dari. ČK: 35. Sabanovič (Angers)

Clermont Foot – OGC Nice 1:0 (1:0)
Gól: 6. Khaou. ČK: 80. Lemina, 82. Todibo (obaja Nice) po 2. ŽK

Montpellier HSC – Auxerre 1:2 (1:0)
Góly: 39. Sakho – 70. Da Costa, 77. Autret (z 11 m). ČK: 46. Fayad, 90.+4 Savanier – 52. Niang, 88. Da Costa po 2. ŽK

FC Toulouse – Lorient 2:2 (1:1)
Góly: 31. Ratao, 64. Dallinga – 41. Moffi (z 11 m), 80. Kone

Racing Štrasburg – Stade Reims 1:1 (1:0)
Góly: 45.+3 Djiku – 81. Balogun

Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Kylian Mbappé