Liverpool neuspel ani v 2. kole. Ofenzívna posila dostala za hlavičku červenú

Futbalisti FC Liverpool majú po druhom kole Premier League na konte iba dva body.

15.08.2022 23:03
Darwin Núñez Foto: ,
Darwin Núñez (druhý sprava) z Liverpoolu po tom, ako videl červenú kartu.

Vicemajster doma v pondelkovom dueli 2. kola remizoval s Crystal Palace 1:1, keď mu aspoň bod v druhom polčase zabezpečil kolumbijský krídelník Luis Díaz. To už hrali domáci bez vylúčeného Darwina Núňeza.

Liverpool pred týždňom získal iba bod po remíze na ihrisku Fulhamu 2:2 a ani tentoraz sa nedočkal triumfu. Favorita zaskočil v 32. minúte rýchly brejk hostí – Eberechi Eze kolmicou vysunul Wilfrieda Zahu a ten z uhla strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre.

Liverpool mal jasnú prevahu i šance, no nádej na zvrat ešte viac utlmila červená karta pre Núňeza v 57. minúte za nešportové správanie po konflikte s Joachimom Andersenom, ktorého poslal na zem hlavičkou.

O štyri minúty neskôr sa domáci aj v oslabení dočkali aspoň vyrovnania po parádnom góle Díaza, ktorý sa z ľavej strany prekľučkoval cez spleť protihráčov a exportnou strelou spoza šestnástky upravil na 1:1.

Skóre sa už do konca nezmenilo a zverencom kouča Jürgena Kloppa patrí priebežne až 12. priečka v ligovej tabuľke. Pre Crystal Palace to je prvý bod v sezóne.