Rozum Modriča, noha Alabu. Real Madrid sa vytrápil na pôde nováčika

Futbalisti z metropoly Španielska úspešne vykročili za obhajobou majstrovského titulu.

15.08.2022 00:04
Spain Soccer La Liga Foto: ,
O víťazstve Realu Madrid rozhodol po strele z priameho kopu David Alaba (tretí zľava).

V 1. kole La Ligy zvíťazil „biely balet“ na pôde nováčika súťaže UD Almeria 2:1. Domáci viedli od 6. minúty po góle Largieho Ramazaniho, Real však v druhom polčase po príchode tvorcu hry Luku Modriča otočil neprianivzý vývoj.

O vyrovnanie sa postaral Lucas Vazquez a o triumfe favorita rozhodol v 75. minúte z priameho kopu striedajúci David Alaba, pre ktorého to bol prvý dotyk s loptou. Jeho zásahu predchádzal faul na Modriča, ktorý si rozumne počkal na zlé postavenie domáceho obrancu.

Real Sociedad San Sebastian uspel na pôde Cadizu 1:0. O víťazstve baskického tímu rozhodol v 24. minúte Takefusa Kubo.