Slavia so Slovákmi uspela. Za Budějovice sa trafil Čmelík

Futbalisti Českých Budějovíc remizovali v zápase 3. kola českej najvyššej súťaže so Slováckom 2:2. Slavia Praha vyhrala na pôde Jablonca 3:2.

14.08.2022 18:25 , aktualizované: 21:03
627140518 Foto:
Lukáš Čmelík prispel gólom k zisku bodu pre České Budějovice.

K zisku jedného bodu Českých Budějovíc prispel aj Slovák Lukáš Čmelík, ktorý strelil v 19. minúte úvodný gól domácich.

Dynamo vyhrávalo 2:1, hostia však vyrovnali v 83. minúte zásluhou Vlasija Sinjavského. Budějovice hrali od 77. minúty bez vylúčeného Nicolasa Pennera. Do stretnutia zasiahlo celkovo päť Slovákov, z toho štyria v drese Budějovíc.

Početnú prevahu využila aj Slavia Praha, ktorá vyhrala na ihrisku Jablonca 3:2 a proti desiatim hrala už od šiestej minúty. Prvý polčas v drese hostí odohral i slovenský krídelník Ivan Schranz. Výhodu domáceho prostredia využili Pardubice, ktoré zdolali Liberec 2:1.

Česká liga – 3. kolo:
Sparta Praha – Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Góly: 11. Karabec, 70. Höjer
/D. Hancko odohral celý zápas, D. Holec odchytal celý zápas – J. Chvátal hral do 46. minúty, M. Macík odchytal celý zápas a dostal žltú kartu, T. Digaňa a L. Greššák boli na lavičke náhradníkov/

Dynamo České Budějovice – 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Góly: 19. ČMELÍK, 53. Škoda – 3. Brandner, 83. Sinjavskij, ČK: 75. Penner (Dynamo)
/L. Čmelík hral do 67. minúty a dal gól, M. Králik hral celý zápas a dostal žltú kartu, D. Šípoš odchytal celý zápas, J. Grič hral do 46. minúty – P. Šimko hral do 64. minúty, M. Tomič bol na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec – Slavia Praha 2:3 (0:1)
Góly: 55. Polidar, 73. Chramosta – 8. Usor, 50. Hanuš (vlastný), 61. Traore, ČK: 6. Surzyn (Jablonec)
/J. Považanec hral celý zápas – I. Schranz hral do 46. minúty a dostal žltú kartu, J. Hromada hral od 64. minúty/

FK Pardubice – Slovan Liberec 2:1 (2:0)
Góly: 43. Hlavatý, 45.+1 Vlček – 48. Kozák