Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nulový Lewandowski aj celá Barcelona. Katalánci pri štarte sklamali

Futbalistom FC Barcelona nevyšiel vstup do novej sezóny španielskej La Ligy. Na Camp Nou iba remizovali s Rayom Vallecanom 0:0.

13.08.2022 23:13
Spain Soccer La Liga Foto: ,
Na prvý zápas v drese FC Barcelona nebude Robert Lewandowski spomínať v najlepšom.

V základnej jedenástke domácich nastúpili aj tri letné posily – poľský kanonier Robert Lewandowski, brazílsky krídelník Raphinha a dánsky obranca Andreas Christensen.

Lewandowski síce v 12: minúte dopravil loptu do siete, gól však neplatil pre ofsajd. Barcelona dohrávali s desiatimi, keď v nadstavenom čase musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín Sergio Busquets. V závere neplatil pre postavenie mimo hry ani gól hosťujúceho Falcaa.

Futbalisti Celty Vigo remizovali s Espanyolom Barcelona 2:2. Domáci viedli po góloch Iaga Aspasa a Goncala Paciencu 2:0, no hosťom sa podarilo vyrovnať. Remízu zariadil v ôsmej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Joselu.