Nulový Lewandowski aj celá Barcelona. Katalánci pri štarte sklamali

Futbalistom FC Barcelona nevyšiel vstup do novej sezóny španielskej La Ligy. Na Camp Nou iba remizovali s Rayom Vallecanom 0:0.

13.08.2022 23:13
Spain Soccer La Liga Foto: ,
Na prvý zápas v drese FC Barcelona nebude Robert Lewandowski spomínať v najlepšom.

V základnej jedenástke domácich nastúpili aj tri letné posily – poľský kanonier Robert Lewandowski, brazílsky krídelník Raphinha a dánsky obranca Andreas Christensen.

Lewandowski síce v 12: minúte dopravil loptu do siete, gól však neplatil pre ofsajd. Barcelona dohrávali s desiatimi, keď v nadstavenom čase musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín Sergio Busquets. V závere neplatil pre postavenie mimo hry ani gól hosťujúceho Falcaa.

Futbalisti Celty Vigo remizovali s Espanyolom Barcelona 2:2. Domáci viedli po góloch Iaga Aspasa a Goncala Paciencu 2:0, no hosťom sa podarilo vyrovnať. Remízu zariadil v ôsmej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Joselu.