Husársky kúsok Slováka v českej lige. Nastúpil v 90. minúte a dal gól

Futbalisti Brna zvíťazili v zápase 3. kola českej najvyššej súťaže nad Mladou Boleslavou 3:1. K triumfu prispel aj slovenský obranca Róbert Matejov.

13.08.2022 19:04
350880734 Foto:
Róbert Matejov ešte v drese svojho predchádzajúceho klubu zo Zlína.

Matejov svoj presný zásah dosiahol už v nadstavenom čase, pritom do zápasu vstúpil až v poslednej 90. minúte.

Domáci najprv prehrávali 0:1, no duel dokázali otočiť v 79. minúte a v tomto ligovom ročníku sú zatiaľ bez prehry. V bráne hostí bol celý zápas Martin Polaček a do stretnutia nastúpil aj ďalší Slovák v drese Boleslavi, Samuel Dancák.

713028334 Čítajte viac Dúbravka na vedľajšej koľaji. Blíži sa jeho koniec v Newcastle Utd?

Ostrava zdolala Zlín tak isto 3:1, pričom hlavný rozhodca udelil červenú kartu v oboch tímoch. Ladislav Almási nefiguroval na súpiske domácich pre zranenie.

Dve vylúčenia priniesol aj duel medzi Teplicami a Bohemians Praha, v ktorom hostia zvíťazili 1:0. V drese domácich sa predstavil aj mladý slovenský útočník Roman Čerepkai.

Česká liga
3. kolo
FC Hradec Králové – Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Góly: 44. Kubala – 39. Chorý, 84. Pilař, ČK: 29. Smrž (Hradec)
/E. Prekop hral od 87. minúty – E. Jirka hral od 72. minúty, R. Dedič bol na lavičke náhradníkov/

Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 3:1 (0:1)
Góly: 49. Souček, 79. Ševčík, 90.+4. MATEJOV – 26. Škoda
/R. Matejov hral od 90. minúty a dal gól – M. Polaček odchytal celý zápas, Dancák hral od 70. minúty/

FC Baník Ostrava – FC Zlín 3:1 (3:0)
Góly: 14. Frydrych, 34. Jaroň, 38. Buchta – 77. Kolář, ČK: 87. Ndefe – 28. Silný