Majstrovský obrat za päť minút. Manchester City má anglický titul

Futbalisti Manchestru City obhájili titul v najvyššej anglickej súťaži. V nedeľnom záverečnom 38. kole Premier League zdolali doma Aston Villu 3:2, hoci ešte v 76. minúte prehrávali 0:2.

22.05.2022 19:02
Manchester City Foto: ,
Futbalisti Manchestru City s trofejou za víťazstvo v Premier League.

„Citizens“ si udržali na čele tabuľky jednobodový náskok pred druhým FC Liverpool, ktorému nestačilo ani víťazstvo nad Wolverhamptonom 3:1.

Poslednú štvrtú miestenku do Ligy majstrov 2022/2023 uchmatol Tottenham, ktorý triumfoval na ihrisku Norwichu aj vďaka dvom gólom Dejana Kulusevského a Sona Heung-Mina jasne 5:0 a potvrdil štvrté miesto v tabuľke.

Kevin De Bruyne Čítajte viac Deň pred finále Premier League. Ocenenia berú futbalisti Manchestru

Udržal si dvojbodový náskok pred piatym Arsenalom, ktorému nestačila ani výhra nad Evertonom 5:1 a v budúcej sezóne si zahrá Európsku ligu, rovnako ako šiesty Manchester United.

Ten síce prehral na pôde Crystal Palace, no zaváhal aj West Ham na ihrisku Brightonu (1:3). „Kladivári“ sa zo siedmej priečky kvalifikovali do Európskej konferenčnej ligy.

„Citizens“ od úvodu diktovali tempo hry a hráčom Aston Villy prakticky nepožičali loptu, no cez pevnú defenzívu hostí sa nevedeli presadiť. V prvom polčase si vypracovali jedinú vážnejšiu príležitosť, Phil Foden v 24. minúte o kúsok minul pravú žrď.

Juraj Kucka Čítajte viac Kucka vo Watforde dohral. Briti prezradili, na čo prihliada pri novom klube

Zverenci trénera Stevena Gerrarda svoju jedinú šancu zužitkovali, po centri Lucasa Dignea hlavičkou nezadržateľne skóroval Matthew Cash – 0:1. Po prestávke mohol domácim zasadiť druhý úder Ollie Watkins, ktorý išiel sám na bránku, no zamieril vedľa. City nezobralo hrozbu vážne a v 69. minúte ho šokoval druhým gólom Phillipe Coutinho.

Až tento moment prebudil zverencov trénera Pepa Guardiolu. V závere vrhli všetky sily do útoku a v priebehu piatich minút dokonale otočili skóre.

V 76. minúte hlavičkou znížil Ilkay Gündogan, o dve minúty neskôr presne namieril Rodri a v 81. minúte opäť Gündogan poslal City do vedenia. Domáci si už náskok udržali a po záverečnom hvizde sa mohli spustiť na trávniku majstrovské oslavy.

Premier League – záverečné 38. kolo:
FC Arsenal – FC Everton 5:1 (2:1)
Góly: 27. Martinelli (z 11 m), 31. Nketiah, 56. Cedric, 60. Gabriel, 82. Odegaard – 45.+3 Van de Beek

FC Brentford – Leeds United 1:2 (0:0)
Góly: 78. Canos – 56. Raphinha (z 11 m), 90.+4 Harrison. ČK: 81. Canos (Brentford) po 2. ŽK

Brighton & Hove Albion – West Ham United 3:1 (0:1)
Góly: 51. Veltman, 80. Gross, 90.+2 Welbeck – 41. Antonio

FC Burnley – Newcastle United 1:2 (0:1)
Góly: 69. Cornet – 20. a 60. Wilson (prvý z 11 m)