Mbappého šou v Paríži. Najprv oznámil že ostáva, potom dal hetrik

Kylian Mbappé pri víťazstve 5:0 nad Metz naplno predviedol, prečo urobil Paríž St. Germain všetko preto, aby ho udržal v mužstve.

22.05.2022 08:00
Kylian Mbappé s prezidentom PSG Nasserom... Foto: ,
Kylian Mbappé s prezidentom PSG Nasserom Al-Khelaifim krátko po oznámení, že ostáva v klube.

V poslednom zápase sezóny mal totiž už po 50 minútach hry na konte hetrik a mal tak najväčší podiel na suverénnom triumfe francúzskeho futbalového majstra.

Pred zápasom sa Mbappé a prezident PSG Nasser Al-Khelaifi postavili do stredu ihriska na štadióne v Parku princov, aby oslávili obnovenie útočníkovej zmluvy. Francúz si obliekol tričko s nápisom „Mbappe 2025“.

Mbappému trvalo 24 minút, kým otvoril skóre duelu. Francúzsky reprezentant si obhodil hosťujúceho gólmana Marca-Aurela Caillarda a s prehľadom zakončil.

Skóre zápasu symbolicky uzatváral Angel di Maria, pre ktorého to bol posledný zápas v drese PSG. Pred koncom bol vystriedaný a dočkal sa milej rozlúčky od spoluhráčov aj zaplnených tribún, čo ho dojalo k slzám.

Viac na túto tému: #futbal #Paríž St. Germain #Kylian Mbappé