Barcelona s istotou druhá, Mallorca s Valjentom sa priblížila k záchrane

Futbalisti FC Barcelona remizovali v nedeľnom stretnutí predposledného 37. kola španielskej La ligy na ihrisku Getafe 0:0 a zaistili si konečnú 2. priečku v sezóne 2021/22.

15.05.2022 21:53
Memphis Depay Foto: ,
Memphis Depay z Barcelony počas zápasu proti Getafe.

Pred druhým Atleticom majú náskok piatich bodov.

V dôležitom priamom súboji o účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov Atletico Madrid remizovalo doma s FC Sevilla 1:1. Po góle stopéra Joseho Jimeneza v 30. min po rohovom kope viedlo, no hostia päť minút pred koncom vyrovnali po góle Jusufa En Nesyriho.

Remíza obom mužstvám stačila k miestenke do najprestížnejšej európskej súťaže. Bielo-červený sevillský klub má na 4. mieste trojbodový náskok pred mestským rivalom Betisom, no má s ním lepšie vzájomné zápasy.

Stanislav Lobotka Čítajte aj Sólo z vlastnej polovice! Lobotkov prvý gól prirovnali k Maradonovej paráde

Real Mallorca v zostave aj so slovenským obrancom Martinom Valjentom si vylepšil vyhliadky na záchranu, keď doma zdolal Rayo Vallecano 2:1.

Domáci viedli od 13. min, keď skóroval Vedat Muriqi, no po hodine vyrovnal Pathe Ciss. V druhej minúte nadstaveného času zariadil Mallorce tri body striedajúci Abdon Prats.

Klub z Baleárskych ostrovov sa bodovo vyrovnal Cadizu, s ktorým má lepšiu bilanciu. Cadiz doma remizoval s istým šampiónom Realom Madrid 1:1.

Robert Lewandowski Čítajte viac Potvrdené, Lewandowski chce odísť z Bayernu. Vyšší vek? Xavi má jasný názor

Levante zvíťazilo nad Alavesom 3:1. Pre klub z Valencie to však bola labutia pieseň, pretože spoločne so svojím súperom zo súťaže už s istotou vypadáva.