Futbalisti Viktorie Plzeň sa po štyroch rokoch opäť stali českými šampiónmi.

11.05.2022 21:31
plzeň Foto:
Futbalisti Plzne sa tešia z titulu.

O zisku šiesteho titulu v klubovej histórii rozhodli v stredajšom zápase 4. kola nadstavbovej skupiny Fortuna ligy, v ktorom triumfovali na ihrisku Hradca Králové 2:0.

Pred posledným kolom má na nich druhá Slavia Praha, ktorá obhajovala titul, nedostižné štvorbodové manko.

Z titulu Viktorie sa raduje aj trojica slovenských futbalistov Miroslav Káčer, Matej Trusa a Marián Tvrdoň.

Najlepšie zarábajúci Slováci v českej lige Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1. Bořek Dočkal (Česko, Sparta) - 36 - 60-tisíc...

V drese pražskej Sparty sa v stredu strelecky presadil obranca Dávid Hancko, ktorý po polhodine premenil jedenástku a poslal svoj tím do vedenia.

„Rudí“ však po prestávke, keď už Hancko nebol na ihrisku, náskok neudržali a podľahli doma Slovácku 1:2.

V konečnej tabuľke obsadia tretiu priečku, ich súper štvrté a oba tímy sa predstavia v Európskej konferenčnej lige.

Česká liga – skupina o titul
4. kolo

Hradec Králové – Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Góly: 20. Beauguel, 55. Mosquera
E. Prekop hral od 68. min – M. Trusa hral od 79. min + ŽK, M. Káčer a M. Tvrdoň boli na lavičke náhradníkov

Baník Ostrava – SK Slavia Praha 1:1 (1:1)
Góly: 32. Buchta – 5. Sor, ČK: 69. Lischka (Ostrava)
L. Almási hral do 90.+1 min + ŽK, V. Budinský bol na lavičke náhradníkov – J. Hromada odohral prvý polčas + ŽK

Sparta Praha – 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Gól: 31. HANCKO (z 11 m) – 54. Holzer, 81. Havlík
D. Hancko odohral prvý polčas + gól, L. Haraslín hral do 66. min, D. Holec bol na lavičke náhradníkov – P. Šimko odohral prvý polčas + ŽK, M. Tomič odohral celý zápas

Viac na túto tému: #Sparta Praha #Slavia Praha #Viktoria Plzeň #česká liga