Dortmund si zaistil druhé miesto. Leverkusen ide do Ligy majstrov

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v 33. kole nemeckej Bundesligy nad zostupujúcim Greutherom Fürth 3:1.

07.05.2022 17:37
Dortmund Foto: ,
Futbalisti Dortmundu.

V sobotnom dueli si tak zaistili konečné druhé miesto v tejto sezóne najvyššej nemeckej súťaže.

Zo súboja o futbalovú Európu vypadol Hoffenheim po prehre 2:4 s Bayerom Leverkusen. Ten si výhrou zabezpečil postup do Ligy majstrov, keďže piate Lipsko naň stráca už sedem bodov.

Významný krok k zaisteniu miesta v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy (EKL) urobil Union Berlín, ktorý vyhral na pôde Freiburgu 4:1.

Na siedme miesto odsunul Kolín, ktorý prekvapivo podľahol Wolfsburgu 0:1. Za domácich nastúpil v 87. minúte slovenský stredopoliar Ondrej Duda.

Liga majstrov: Kto najviac zarobil za 10 rokov? Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky